Instagramda Yeni Konum Nasıl Eklenir?

Instagramda yeni konum ekleme işlemi birçok kişi tarafından merak ediliyor. Gelin beraber sadece 5 dakika içerisinde instagram’a ücretsiz şekilde yeni konum ekleyelim.

instagram yeni konum ekleme

Instagram bilindiği gibi Facebook tarafından satın alındı. Bu nedenle eskiden Google haritalar verilerini kullanan instagram artık facebook verilerini kullanmayı tercih ediyor. Bu da demek oluyorki eğer facebookta konumumuz mevcut ise otomatik olarak instagram’da da buradan paylaşım yapabiliyoruz. Fakat yok ise kolay şekilde yeni bir konum ekleyebiliriz.

Öncelikle instagram konum eklemek için https://instakip.com/instagram-yeni-konum-ekleme-nasil-yapilir/ adresinden de yardım alabilirsiniz. Resimli şekilde detaylı konum ekleme anlatılmış fakat zaten kolay bir şey olduğu için yazıyı da takip edebilirsiniz.

1.) Facebookta Konum Oluşturuyoruz

Facebookta konum oluşturmak için öncelikle herhangi bir paylaşım yapmamız gerekmektedir. Paylaşımın içeriğinin önemi yok. Kendi profilimizden ya da sayfamızdan paylaşabiliriz.

Dikkat etmemiz gereken nokta paylaşıma sağ alt bölümden konum eklemek. Eğer eklemek istediğimiz yer instagramda yoksa burada da yoktur. Bu nedenle olmayan bir konum eklemek istiyorum kısmına tıklıyoruz. Sonrasında adres bilgilerini giriyoruz. Kategori gibi kısımları da seçtikten sonra paylaşabiliriz.

Facebookta gönderimizi paylaştıktan sonra instagram uygulamasına geçebiliriz.

2.) Instagram Konum Ekleme ve Paylaşma

Facebookta konumumuzu oluşturduk, böylece instagram konum ekleme yapmış olduk. Şimdi herhangi bir fotoğraf ya da hikaye paylaşalım. Konum kısmından oluşturduğumuz yerin ismini arama kısmına yazmamız gerekiyor. Çünkü daha önce kimse paylaşmadığından instagram diğer konumları gösterecektir. Evet gördüğünüz gibi anlatmaya gerek yok konumunuz çıktı ve artık paylaşabiliyorsunuz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Instagrama konum ekleme hakkındaki sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz.

Leave a Reply