Instagram’da Nasıl Popüler Olunur?

Instagram bugün milyonlarca insanın vazgeçilmezi haline gelen bir uygulamadır. Çocuk yaşlı, fakir zengin, ünlü sıradan demeden hemen herkes kullanmaktadır. Tabi ki herkes instagramda çok beğenilmek, takip edilmek ve hatta popüler olmak ister.

instagramda popüler olmak

Instagram’da Popüler Olmak Mümkün Mü?

Eskiden TV programları sayesinde ünlenen insanlar artık sosyal medya üzerinden şöhrete kavuşmaktadır. Son zamanlarda artan bir akımla insanlar instagram üzerinden popülerlik sahibi olmaktadır. Bazen bir şarkı, bazen bir taklit, bazense bir yetenek insanlara kısa sürede şöhretin kapılarını aralayabilmektedir. Popüler olmanın ilk şartı yaptığınız eylemin insanlar tarafından ilgi çekici bulunması ve beğenilmesidir.

Nasıl Instagram Şöhreti Olabilirim?

Instagram fenomeni olabilmek veya dha popüler olabilmek için yaptıklarınızı daha çok kişiye duyurmalı, paylaşımlarınızı çok kişinin beğenmesini ve sizi takip etmesini sağlamalısınız. Bunlardan önemli olanı paylaşımları çok kişiyle buluşturmaktır. Ne yapmanız gerektiğini kısaca sizinle paylaşalım:

 1. Gönderimlerinize uygun etiketler seçmelisiniz.
 2. Fotoğrafları insanların instagramı yoğun olarak kullandığı saatlerde paylaşmalısınız.
 3. Kaliteli ve özgün gönderiler paylaşmalısınız.
 4. Çok sayıda takipçisi olan sayfaların altında “geri takip” veya “yorum” yazarak takipçi kitlenizi artırabilirsiniz.
 5. Instagram takipçi, beğeni veya yorumu satın alabilirsiniz. (En kısa yolu budur)
 6. Sürekli paylaşımlar yaparak sayfanızı içerik yönünden zengin tutabilirsiniz. Ancak içerik zenginleştirmek adına alakasız paylaşımlar da yapmaktan uzak durunuz.
 7. Hedef kitlenize uygun paylaşımlar yapmalısınız. Örneğin futbol yorumları üzerine bir sayfa varsa futbol haberi paylaşılabilir veya film, müzik tanıtımları yapıyorsanız, ödül törenlerinden resimler, gala resimleri, son çıkan albümler gibi paylaşımlarda bulunabilirsiniz.
 8. Gönderinizle alakasız çok sayıda etiket paylaşmayın. İnstagram takipçileriniz bunu pek göze hoş bulmaz. Genellikle 10’u geçmeyen etiket sayısı gönderileriniz için uygundur.
 9. Resimlerinizde sevecenlik katan filtreleri de kullanabilirsiniz.
 10. Gönderinize yapılan yorumlara mutlaka geri dönüş yapınız. Böylece instagram takipçileriniz sizin kendileri ile ilgilendiklerini düşünürler.
 11. Sayfanıza reklam alırken sayfanızla alakalı olmasına dikkat ediniz.
 12. Sayfanızdaki gönderilere olumsuz cevap verenlere de saygılı olunuz. Eleştirilere karşı hoşgörülü olduğunuz sürece instagram takipçi sayınız artacaktır.

Bütün bunları yaptığınız halde sayfanız hala istenilen seviyede takipçi sayısına sahip olmayabilir. Bunun tek sebebi vardır. İnsanlar takipçi sayısı az olan sayfaları takip etmekten çekinirler. Onlar için çok takipçisi olan sayfa daha ilgi çekicidir. Bu yüzden sayfanızın kuruluş aşamasında instagram takipçisi satın almanız sizin faydanıza olacaktır.

Leave a Reply