Instagram’da Görüntülü Arama Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram’ın yeni özelliğiyle birlikte birçok kullanıcı “Instagram’da Görüntülü Arama Kapatma” konusunda sorular sormaktadır. Bu yazımızda en kolay şekilde nasıl kapatılır onu sizler için anlattık.

instagramda görüntülü arama kapatma

Instagram gerçekten birçok uygulamanın özelliklerini kendinde birleştirerek her geçen gün daha popüler hale gelmeye devam ediyor. Hatırlayanlar olacaktır, instagram’ın ilk günlerinde henüz mesajlaşma dahi açık değildi. Insta mesaj gibi uygulamalar vasıtasıyla özel konuşmalar yapılabiliyordu.

Sonrasında video paylaşma olayı aktif hale geldi derken, snapchat uygulamasından gördüğü hikayeler bölümünü de instagram aktif etti. Bunu ise canlı yayın bölümü izledi. Son olarak daha uzun videolar paylaşmaya engel olmayacak şekilde igtv adı altında bir eklentiyi de sundu. Instagram’da görüntülü arama ise en son özelliktir diyebiliriz.

Peki Instagram Görüntülü Arama Nasıl Kapatılır?

Yakın arkadaşlarımız ya da ailemizle görüntülü arama yapmak isteyebiliriz, fakat sürekli bir arama bildirimi almak kimse istemez diye düşünüyorum. Bu nedenle adım adım nasıl görüntülü arama bildirimleri kapatılır hemen söyleyelim.

Öncelikle Uygulamızı açıyoruz, sonrasında

  1. Profilimizin olduğu sayfaya giriyoruz.
  2. Seçenekler bölümüne tıklıyoruz. (Profili düzenle kısmının sağındaki buton yardımıyla)
  3. Sonrasında alt bölüme doğru sayfayı kaydırıyoruz, bu bölümde “Bildirimler” kısmını göreceğiz.
  4. Sonrasında “Anında İlet Bildirimleri” bölümüne tıklıyoruz.
  5. Bu bölümde en alt bölümden “Görüntülü Sohbetler” bölümünden Kapalı kısmını seçebilir ya da takip ettiğim kişilerden kısmını da seçebilirsiniz. Size kalmış bir seçenektir.

Bu yazımızda size Instagram’da Görüntülü Arama Kapatma konusunda sizlere yardımcı olmak istedik. Eğer takıldığınız bir yer olursa bizlere hemen alt bölümde bulunan yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply