Sosyal Medya Sitelerine Üye Olmak Şart Mı?

Günümüzde sosyal medya birçok kişinin hayatının bir parçasıdır diyebiliriz. İlkokul öğrencilerinin dahi bir twitter, instagram hesabı bulunuyor. Eğer onlar yoksa en kötü bir facebook hesabı herkesin vardır diyebiliriz. Daha önceleri whatsapp kullanan anne baba gibi konular sözlüklerde, forumlarda gözüküyordu fakat geçtiğimiz 1-2 senede bu düşünce çok değişti.

sosyal medya ve iş hayatı

İlk başlarda yetişkin insanların sosyal medyaya alışması bunlara üye olması biraz yadırgandı diyebilirim. Ancak sonrasında genç nesil instagram, twitter gibi uygulamaların tüm yaş kitleleri için uygun olduğunu kabullenmek durumunda kaldı. Sonuçta sadece belirli bir kesime hitap etse değerleri bu kadar artmaz ve popüler olamazlardı diyebilirim.

Instagram Hesabı Açmalı Mıyım?

Bazı arkadaşlarım soruyorlar, iş başvurusu yaptım instagram hesabımı istediler açayım mı? Ama takipçilerim az gözükür acaba nasıl düşünürler diye soranlar oluyor. Mesela bir arkadaşım cvsine takipçisi az olan bir instagram hesabını yazmıştı. Sonradan halkla ilişkiler bölümüne başvuru yaptığını hatırlayınca hemen beri arayıp abi nereden takipçi satın alayım, instakip.com güvenli mi acaba, takipçileri hemen yollarlar mı gibi sorulara boğdu.

Ülkemizde öyle bir hal aldı ki bu işler çok üzülüyorum açıkcası. 15 sene okul sonrasında diplomayı al üzerine sınavlar sonrasında iş başvurularıyla boğuşmlar derken ne psikoloji kalıyor insanda ne de şevk. Herşeyin kusursuz olmasını istiyor insanlar. Bakıyorlar adam cv de facebook hesabını istemiş, hemen resimlere bir ayar. Abi benim biralı resmim vardı birşey olur mu acaba. Adamlar çok dindar bilmem ne. Yani bu konuların incelenmesi bile beni rahatsız ediyor. Adam bira içiyorsa içiyor ne yapacaksın yani? Gelip iş yerinde de mi içecek. Bak adama mühendis, ortalaması yüksek referansları var. Sanane kardeşim ne yapıyorsa.

Günümüzde ağzına içki koymamış insanların da ne kadar canavarca şeyler yapabileceğini görüyoruz haberleri izlediğimizde.

Memurluk ve Facebook Hesabı İlişkisi

Evet bir diğer başlığımız memur olmak istemek ve bunun facebook hesabımızla ilişkisi. Aldığımız duyumalara göre bu konuda da mülakat ya da diğer aşamalarda sosyal medya hesaplarına bakılması uygun görülüyormuş. Yani şöyle bir göz atmak iyi olabilir. Sonuçta devlet görevlisi olacak terör örgütü ya da başka şekilde vatana millete zararlı paylaşımlar yapmış kişilerin memur olmaması gerekir diye düşünüyorum.

Ancak yok kırmızı elbise giymiş, şu mekana gitmiş diye insanları yadırgamak ya da bunlara göre değerlendirmenin de yanlış olduğunu düşünüyorum.

Sonuç olarak sosyal medya sitelerine üye olmak şart değildir ancak arkadaşlarımızın ne yaptığını merak edebiliriz. Ya da buralardan sohbet edebiliriz bu nedenle bir facebook, instagram hesabı açabiliriz. Medya genelde son günlerde yetersiz kalıyor diyebilirim, bu nedenle gündemi daha farklı şekilde takip etmek adına da bir twitter hesabımız olabilir. Tabiki bunları kendi adımızla açmamız gerekmiyor ya da twit atmadan da sadece takip edebiliyoruz. Ancak bu sitelerde de aşırı derecede yalan haber bulunuyor bunları iyice araştırmadan inanamamak gerekiyor. Sadece güvenilir kaynakları takip etmenizi öneriyoruz.

En son olarak bir hesap açtınız ancak takipçi sayınız çok az diyelim. Ne yapacağım derseniz çok ucuz şekilde takipçi satın alabilirsiniz. Bunun için de birçok site bulunuyor piyasada ancak instakip gibi eski ve güvenilir takipçi satın alma sitelerini tercih etmeniz sizin için daha yararlı olacaktır. Görüşmek üzere.

Leave a Reply