Instagram Hesap Dondurmak Mantıklı Mı?

Gençler arasında yeni moda instagram hesap dondurma isimli yazımıza kafiyeli şekilde başlayalım arkadaşlar. Öncelikle instagram hergün popülerliğini arttırmaya devam ederken birçok kişi de bu uygulamadan sıkılıp hesabını tamamen siliyor ya da bir süreliğine donduruyor.

insta hesap dondurma

Neden Instagram Hesaplarımızı Donduruyoruz?

Açıkcası bu olayın birden çok sebebi var bunları ben bu işlemi yapan kişilere sorduğumda hepsinden farklı cevap aldım. Sırasıyla aklıma gelenleri sizinle paylaşayım.

 1. Çok zamanımı alıyor.
 2. Kimse beni takip etmiyor.
 3. Paylaşacak birşey bulamıyorum.
 4. Takip ettiğim kişiler beni rahatsız ediyor.
 5. Sevgilim ya da eşim kızıyor.
 6. Ders çalışmam lazım.
 7. Reklamlardan bunaldım.
 8. Cool görünmek istiyorum abi instagram da ne?

Evet benim instagram hesap donduran arkadaşlarımdan aldığım yanıtlar bu şekilde karşıma çıkıyor. Tabiki kişilerin kendi bileceği bir durum. Yani eskiden beri instagram kullanan kişiler varsa son günlerde seviyenin ne kadar düştüğünü üzülerek takip ediyorlardır. Nerede o eski instagram dediğinizi duyar gibi oldum.

Normalde popülerleşen bir platformun çeşitliliklerle kendini geliştirerek daha da ilgi çekici hale gelmesi gerekiyor. Ancak bu ortam artık saçmalık olmaya başladı. Eski kaliteli instagram butikleri yerini 3 adet çakma ayakkabı 100 liraya satanlara bıraktı. Tabi bunlar ayakkabı falan göndermiyorlar. Seviye o kadar fazla düştü ki reklamlar da buna göre kalitesizleşmeye başladı. Açıkcası keşke herkes hesabını kapatsa ve en azından instagram yaş sınırlaması koysa.

Peki Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Ben artık tüm bu bahsettiklerinizden bıktım ve instagram’la da artık alakam kalmadı derseniz. Artık kolayca hesabınızı kısa süreliğine ya da tamamen kapatıp silebiliyorsunuz. Daha önceleri sadece tamamen silme vardı ama artık herhalde tepkilerden dolayı instagram dondurma kısmını da uygulamaya ekledi.

Popüleritesini yitirmek istemeyen uygulama şu an sadece bir internet tarayıcısı ya da bilgisayardan dondurulabiliyor. Bu konu biraz uzun bu nedenle buraya tıklayarak tüm detaylarıyla anlatılmış olan instagram hesap dondurma işlemini yapabilirsiniz. Bir dahaki yazımızda görüşmek üzere kendinize iyi bakın arkadaşlar.

One Response

 1. burcu
  burcu at · · Reply

  Teşekkür ederim. Instagram dondurmak bence mantıklı. Çünkü iyice çoluk çocuk doldu. Komedi sayfaları falan derken hep değişti. Eskiler hiç kullanmıyor farkettiyseniz.

Leave a Reply