Instagram Telefon Numarası Nasıl Eklenir?

Instagram hesabınıza telefon numarası eklemek ve hesapta yer alan telefon numarasını değiştirmek oldukça basittir. Peki, Instagram telefon numarası nasıl eklenir?

instagram telefon numarası

Telefon Numarası Eklemek Oldukça Kolaydır

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza dahil olan sosyal medya hesapları, günümüz koşullarından değerlendirildiği zaman olmazsa olmaz bir noktaya gelmiş durumda. Sosyal medya hesaplarının kapılarını araladığı dünya, oldukça ilgi çekici ve eğlenceli. Bu durum bireylerin mobil cihazları elinden düşürmemesine neden oluyor. Sosyal medya ağlarında geçirilen süre her geçen gün artıyor. Bireyler gün içerisinde bir ve hatta kimi durumda birden fazla saat sosyal medya hesapların vakit geçiriyor. Ayrıca yapılan araştırmalar mobil cihazlarda geçirilen sürenin %90’ının sosyal medya ağlarında geçtiğini gösteriyor.

Elbette bu durum sosyal medya hesaplarına dair daha fazla soru işaretini getiriyor. Sosyal medya hesaplarından bir tanesi olan Instagram, pek çok özelliği ile biliniyor. Instagram kullanan bireylerin büyük çoğunluğu, sitede gerçekleştirilen paylaşım yapma, yorum yapma, beğenme, başka hesapları takip etme ve bunun gibi işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebiliyor. Ancak Instagram telefon numarası ekleme gibi kimi detaylı işlemleri kullanıcıların büyük çoğunluğu bilmiyor. Instagram telefon numarası ekleme işlemi gibi pek çok kullanıcının bilmediği bu işlemler esasen oldukça basittir. Siz de aktarılacak olan yöntemlerle kolayca Instagram hesabınıza telefon numaranızı ekleyebilir veya mevcut telefon numaranız üzerinde değişikliğe gidebilirsiniz.

Hesaba Telefon Numarası Nasıl Eklenir?

Instagram telefon numarası eklemek için ilk olarak Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız. Instagram hesabınıza girişini gerçekleştirdikten sonra profilinize gelin ve profilinizde yer alan üç noktaya dokunun. Daha sonra karşınıza çıkacak olan listede profil seçeneğini göreceksiniz. Buraya girdikten sonra ise profili düzenle seçeneğine erişim sağlamalısınız.

Tüm bu işlemleri tamamlamışsanız sıra telefon simgesine dokunmak kısmına gelmiş demektir. Telefon simgesine tıkladıktan hemen sonra açılacak olan sayfada telefon numaranızı girebileceğiniz bir alan göreceksiniz. Buraya telefon numaranızı ekleyebilirsiniz. Ancak telefon numaranızı girerken başında sıfır olmamalıdır. Telefon numaranızı girdikten sonra cihazınıza bir doğrulama kodu gelecektir. Cihaza gelen mesajdaki doğrulama kodunu da ilgili alana girdikten sonra kaydedebilir ve işlemi tamamlayabilirsiniz. Bu sayede Instagram hesabına telefon numarası ekleyebilirsiniz.

Leave a Reply