Instagram Eski Numarama Kod Gönderiyor Neden?

Instagram eski numara kod gönderiyor probleminin nedeni, Instagram adresinizde eski telefon numaranızın kayıtlı olmasından dolayıdır. Burada yapılması gereken Instagram’a kayıtlı adresin değiştirilmesidir. Aksi taktirde sürekli eski telefon numaranıza kod gidecektir. Bu durumun çözümü öyle sanıldığı kadar zor değildir.

Instagram Eski Numarama Kod Gönderiyor Neden?

Fakat bir diğer problem ise bedava takipçi sitelerine şifrenin girilmesi, farklı cihazlarda hesap açma, sık şifre ya da e-posta değişikliği gibi durumlardır. Bu durumlarda da sıkıntılar baş göstermektedir. O yüzden dikkat etmek gerekmektedir.

Doğrulama Kodu Eski Telefon Numarama Gidiyor Ne Yapabilirin?

Doğrulama kodu eski telefona gidiyor problemini aşmanın en net çözümü Instagram hesabınızda bulunan numarayı yeni numaranızla değiştirmektir. Telefon numarası değiştirme bölümü aşağıda belirtilecektir. Bunun dışında eğer mail adresinizi kayıt etmişseniz mail adresini kullanarak işlem yapılabilmektedir.

Eğer hiçbir şekilde işlemlerinizi gerçekleştiremiyorsanız yapmanız gereken şey, Instagram yardım menüsünden yardım almaktır. Fakat size ait olmayan bir mail hesabı ya da telefon numarası bulunuyorsa durumu düzeltmek zorlaşacaktır.

Instagram Neden Kod İstiyor?

Instagram’ın kod istemesi tamamen sizin güvenliğiniz ile ilgilidir. Hesap güvenliğini sağlamak veya hesabınız elden gittiğinde geri alabilmek için kullanılan bir güvenlik yöntemidir. Bu durum kesinlikle olumlu ve hesap güvenliği için oldukça iyi bir yöntemdir. Güncel telefon numaranızı kullanarak dilediğiniz gibi hesabınız üzerinde işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Instagramdaki Telefon Numaramı Nasıl Değiştirebilirim?

Instagram’daki telefon numarasını değiştirme için çok basit birkaç adım bulunmaktadır. Değişim işlemini gerçekleştirdiğiniz taktirde yeni telefonunuza kolaylıkla kodlar yeni telefonunuza gelecektir. Telefon numarasını değiştirmek için;

  • Adım 1: İlk olarak yapılması gereken Instagram uygulamasına girmek. Uygulamaya girin.
  • Adım 2: Şimdi yapmanız gereken profilinize girmek. Bunun için sağ altta bulunan profil fotonuza giriş yapın.
  • Adım 3: Burada karşınıza “Profili Düzenle” bölümü gelecektir. Oraya tıklayın.
  • Adım 4: Bu bölümde telefon numarası kısmı için değişiklik yapın ve güncel numaranızı kaydedin.
  • Adım 5: “Kaydet” dedikten sonra numaranız güncellenmiş olacaktır. Bu kesin çözüm olarak bilinmektedir. Yapıldığında iletişim numaranız değişecektir. Bu sayede rahatlıkla güncel işlemleri yeni telefonundan yapılabilmektedir.

Leave a Reply