10 Adımda Instagram Silinen Hesabı Geri Alma

Instagram’da silinen hesabı geri alma, özellikle hesapları yanlışlıkla silinen kişilerin hesabını geri alması için kullanılmaktadır. Bu uzun süre kullanılmamasından kaynaklı olarak hesaplarının silinmesi ile karşı karşıya gelinmektedir. Silinen hesabın geri alınması için bir takım adımlar bulunmaktadır. Bu adımlar teker teker uygulandığında rahatlıkla sorun çözülmektedir.

Sorun çözümü için Instagram’ın yardım bölümü kullanılmalıdır. Burada yapılacaklardan sonra bir bekleme süresi gerekmektedir. Bu sürecin sonunda uygun görülürse hesabınız açılacaktır. Şimdi dilerseniz birlikte hesabı geri almak için gerekli adımları inceleyelim.

Instagram’da Silinen Hesap Nasıl Geri Alınır?

Instagram’da silinen hesabı geri alma konusunda detaylı açıklamalar bu bölümde yapılacaktır. Adım adım hesabın nasıl geri alınacağı anlatılacaktır. Şimdi hesabınızı geri almak için;

 • Adım 1: İlk olarak kesinlikle hesabınızın silinmiş olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Bunun için buradan bir tarayıcı yardımı ile giriş gerçekleştirerek, profilin görünüp görünmediğine bakmanız gerekmektedir. Hesabınız silindiği uyarısı geliyor mu bunu teyit edin.
 • Adım 2: Şimdi hesabınızın silindiği kesinse https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 bu adrese giriş yapmanız gerek. Daha sonra adımları sırasıyla takip etmek gerekecek.
 • Adım 3: İlk olarak karşınıza bir soru çıkacak. “Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor?” sorusuna vermeniz gereken cevap “Hayır” olmalıdır.
 • Adım 4: Instagram’da silinen hesabı geri alma işlemini gerçekleştirmek için şimdi “Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız?”  Bölümü gelecektir. Bu bölüm bir güvenlik uyarısıdır. Doldurmanız gerekir. Hata yapmayacak şekilde doldurun.
 • Adım 5: Şimdi “Instagram Kullanıcı Adınız?” bölümüne yine sıkıntısız bir şekilde haya yapmadan doldurun.
 • Adım 6: “E-posta adresiniz?” Bölümü gelecektir. Hesabınız çalındığında ya da silindiğinde bu bölüm önemlidir. İlk olarak kullandığınız adresi yazın.
 • Adım 7: Artık Instagram’ın size dönüş yapmasını beklemeniz gerekmektedir. Onlar inceleme yaptıktan sonra mail hesabınıza dönecekler.
 • Instagram silinen hesabı geri açmak için mail ile geri dönüş yapıldıktan sonra;
 • Adım 8: İlk olarak bir A4 kâğıdına ihtiyaç var. E-posta yolu ile size gönderilen sayıyı büyük düzgün bir şekilde kâğıda geçirin.
 • Adım 9: Yüzünü net gösteren bir fotoğraf çekin ve A4 kâğıdının fotoğrafını çekin.
 • Adım 10: İkisini de belirlenen bölüme birden yükleyin ve gönderin. Eğer bu işlem sonunda hesabınızın açılmayacağı ile ilgili bir geri dönüş gelirse aynı adımları tekrarlayın. Fakat genellikle ““My account stolen, please help me to get my account back, I love Instagram.”  Gibi bir mail gelecektir ve hesabınız açılacaktır.

Silinen Instagram Hesabını Geri Açma Linki

Silinen Instagram hesabı geri açma linki için buraya tıklamanız yeterli olacaktır. Bu linke tıkladıktan sonra gerekli adımları uygulayın ve hesabınızı açmak için gerekli mailin gelmesini bekleyin. Hesabınızın açılası için yeterli olacaktır.

Instagram’da Silinen Hesap Mesajlarını Geri Getirme

Instagram silinen hesap mesajları geri getirme için yapılması gereken Instagram’ın yardım merkezine ulaşmaktır. Burada silinen mesajlarınızın geri getirilmesini istemeniz gerekecektir.

 • Adım 1: İlk olarak Instagram Yardım Merkezi ile konuyu açıklayın ve mesajların geri getirilmesini isteyin.
 • Adım 2: Burada talep işleminizi gerçekleştirin.
 • Adım 3: Geri dönüş sağlandığında hesabınıza mesajlarınız yüklenmiş olacaktır.

Instagram Hesabı Kaç Günde Silinir?

Hesabı silme işlemini gerçekleştirdiğiniz andan itibaren 28 gün boyunca kesinlikle hesaba giriş gerçekleştirilmemelidir. Bu şekilde hesabınızın kalıcı olarak silinmesi gerçekleşecektir. Eğer hesabı silmekten vazgeçerseniz 28 gün içerisinde yeniden girebilirsiniz.

Instagram hesabını silince karşı taraftan mesajlar silinir mi?

Innstagram silinmesi durumunda mesaj kutusunda bulunan mesajlar da silinmektedir. Fakat başkasının hesabında bulunan ve sizin gönderdiğiniz kullanıcının hesabında mesajlar kalacaktır. Mesajlar karşı tarafın mesajları silmesi durumunda silinmektedir.

İşinize yarayabilir: Instagram hesabım çalındı ne yapabilirim?

Leave a Reply