Kapatılan Instagram Hesabı Nasıl Açılır? 2021 Çözümü

Kapatılan Instagram hesabı açma için ‘’Oturum Açma Konusunda Yardım Al’’ seçeneğine giriş yapmanız gerekir. Instagram dünyaya yayılmış bir platform olduğu için katı kuralları bulunur. Hesabınızın kapanmasına neden olan kural dışı hareket yaptıysanız oturumunuzu geri almanız zorlaşabilir.

Instagram Hesabım Kapatıldı Nasıl Açarım?

  • Adım 1: İlk olarak kapanan Instagram hesabını açma için uygulamaya giriş yapın.
  • Adım 2: Hesabınıza giriş yapmak için kullanıcı adınızı yazın. ‘’Giriş yap’’ seçeneğinin altında yer alan ‘’Oturum Açma Konusunda Yardım Alın’’ bölümüne giriş yapın.
  • Adım 3: Ekrana gelen yeni sayfadan ‘’Giriş Yapmada Sorun Var’’ bölümünü göreceksiniz. Bu seçenek genelde yardımcı olmadığı için alt kısımda ‘’Daha Fazla Yardıma İhtiyacınız Var’’ yazısına tıklayın.
  • Adım 4: Yönlendirildiğiniz sayfa sizden Instagrama kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini isteyecek. Ardından sahip olduğunuz hesap türünü yazmanız gerekir. (Kişisel hesap, marka hesabı ya da şirket hesabı gibi)
  • Adım 5: Bir sonraki adımda ‘’Hesabım Saldırıya Uğradı’’ seçeneğine tıklayın. Önünüze ‘’Herhangi Bir Ek Ayrıntı’’ yazılı kutu göreceksiniz, isterseniz doldurabilir isterseniz boş geçebilirsiniz. Anlatılan adımları sırasıyla uyguladıktan sonra ‘’Destek İste’’ seçeneğine tıklayın.
  • Adım 6: Kısa süre içinde e-posta adresinize mail gönderilecek. Gönderilen mailde hesabın size ait olduğunu kanıtlamak için bazı gerekli bilgileri doldurmanız gerekir. Belgede; kullanıcı isminiz, tam isminiz, doğrulama kodu ve Instagram hesabınızdan aldığınız net resiminiz gerekir.
  • Adım 7: Gerekli bilgileri ve hesabınızdaki net çıkan bir resmi ekledikten sonra e-postayı dikkatlice okuyup gönderin.

Instagram Kapatılan Hesap Ne Zaman Açılır?

Kapatılan hesabınız 30 ile 60 gün içerisinde geri açılabilir. Hesabınız ve kendiniz ile ilgili ne kadar gerekli bilgiyi doğrular ve verirseniz o kadar kısa süre içinde hesabınızın açılma ihtimali artar. Bu kapsamlı testlerin yapılmasının nedeni sizin oturumun gerçek sahibi olduğunu öğrenmek ve robot olmadığınızı anlamak için yapılır.

Topluluk kurallarını birkaç kez ihlal ettiyseniz hesabınızın açılması çok kolay olmayabilir. Hesabınızın yeniden kapanmaması için topluluk kurallarına uymanız gerekir. Ayrıca parolanızı yetkili kişiler dahil kimse ile paylaşmamanız gerekir.

Instagram Hesabı Durduk Yere Neden Kapanır?

Instagram hesabının durduk yere kapanması, genellikle uygulama gerçek olmayan kullanıcıların hesabını engellemek için oturumları kapatır. Algoritmanın şaşması sonucu bazen yanlış kişilerin hesaplarını kapatabilir. Bu tür durumlarda uygulamaya giriş yapıp ‘’Oturum Açma Konusunda Yardım Al’’ bölümünden destek almanız gerekir.

Instagram hesabınız botlar dışında topluluk kuralları ihlali nedeni ile de kapanabilir. Bu tür durumlarda hesabınız birden kapansa da giriş yapmayı denediğinizde ‘’Hesabın Koşulları İhlal Ettiği İçin Kapatıldı’’ yazısı ile karşılaşırsınız.

Hesabınız başka oturumları taklit ettiği içinde kapatılabilir. Bu durumda işiniz daha zor olsa da uygulamaya itiraz edip hesabınızı tekrar açtırabilirsiniz. Taklit ile kapatma yöntemi genellikle birçok kişinin tek bir hesabı şikayet etmesinden kaynaklanır.

Instagram Topluluk Kuralları İhlali Ne Demek?

Instagram topluluk kuralları ihlali; kişinin başkasını küçük düşürücü, aşağılayıcı, ırkçı söylemler ya da kelimleler kullanmasında ya da şantaj yapma ve taciz etme durumlarında topluluk kuralları ihlali etmektir.

Ayrıca başkalarının özel hayatını etkileyen içerikler, kişiye istenmeyen mesajlar göndermek ya da paylaşımlarda bulunmaya uygulama izin vermez. Bunların dışında ülkenin yasal görmediği paylaşımlarda bulunmak ya da ilaç satmakta yasaktır.

Kısaca topluluk kuralları ihlali almamak için diğer kullanıcıların haklarına kişiliklerine ve benliklerine saygı duymanız gerekir. Topluluk kuralları ihlali nedeniyle kapanılan hesapların tekrar açılması zor olabiliyor. Açılan hesaplar tekrar bu uyarılara rağmen kapatılırsa oturum açılmamak üzere banlanabiilr.

Leave a Reply