Instragram Hyperlapse Uygulaması

instagram-8

Günümüzde oldukça fenomen olan ınstagram resim ve video paylaşımı olan bir sosyal ağdır. Instagram yerinde sayan birçok markanın tersine sürekli olarak gelişim göstermekte olan sosyal bir ağdır. Yaptığı en son yeniliği ise Hyperlapse uygulamasıdır. Peki, hyperlapse uygulamasının ne olduğu hakkında bir fikriniz var mı?
Hyperlapse uygulaması gün geçtikçe fenomenleşen bir servis olup fotoğrafların süslenerek paylaşılması işlemine yepyeni bir boyut kazandırılması uygulamasıdır. Time-lapse adıyla adlandırılan ve “hızlandırılmış çekim“ diye Türkçeleştirebileceğimiz görüntülerin paylaşılması işlemidir. Hyperlapse uygulamasıyla hareket halindeyken bile çok kaliteli video çekebilen ve çekilen bu videoların paylaşılmasına olanak sağlayan bir uygulamadır. Hareket halindeyken çekilen videoların bozulmasını önleyen Stabilizasyon uygulamasının yer aldığı ınstagram’ın en son uygulaması olarak karşımıza çıkmakta. Kullanımı çok kolay olan bu uygulamada yapmanız gerekli olan tek şey ise ekranın altında yer alan yuvarlak tuşa basarak çekmiş olduğunuz videolarınızın kaliteli bir şekilde kaydedilmesini sağlamanızdır. Video çekim işlemi sonrasında hyperlapse uygulaması sizlere x1 ve x12 arasında yer alan hızlandırma önerileri sunuyor. Bu seçeneklerden istediğinizi seçerek videonuzu hazır hale getiriyorsunuz. Hazırlamış olduğunuz videoları daha sonra ınstagram hesabınızda filtreleri de kullanarak yayınlıyorsunuz.
Şimdilerde sadece Yeni Zelanda , Güney Afrika ve Singapur’da yer alan İOS kullanıcılarının erişebildiği uygulama yakında Dünya’nın her yerinde uygulamaya konulması bekleniyor. Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda tanıtılan ınstagram’ın Snapchat’ta bu yolla diğer ülkelere uygulanmıştır. Instagram’a yenilik katması beklenen hyperlapse kulanım rahatlığı ve fikir itibariyle başarılı bir şekilde yürütülmesi bekleniliyor. Çıktığı günden beri bütün gözleri üzerinde tutmayı başaran ınstagram’ın en yeni uygulaması olan hyperlapse’nin tanıtımlarını setretmek için buraya tıklatmanız yeterli. Zaman geçişli videolar hazırlamak artık hyperlapse uygulaması ile mümkün. Time-lepse özellikli videolar hazırlayabileceksiniz

Leave a Reply