Instagram’ın Son Güncellemesi Neler Getiriyor?

Ülkemizde ve de tüm dünyada yaygın olarak kullanılmakta olan sosyal medya uygulamalarından biri de Instagram’dır. Söz konusu olan bu sitenin milyarları aşan kullanıcısı olmakta ve her geçen gün bu sayı artış göstermektedir. Bu artışın en temel sebebi ise söz konusu sitenin sürekli kendini güncellemesi ve devamlı gelişmesidir. Bu durum Instagram’ı her daim son derece kullanışlı ve bir o kadar eğlenceli kılmak ile beraber yakın zamanda yapılan yeni bir güncelleme ile Instagram’a yeni özellikler de eklenmiştir. Bu sebepten dolayı bugünkü yazımızda “instagram’ın son güncellemesi neler getiriyor?” sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

instagram güncellemesi

Instagram’ın Yeni Güncellemesi İle Neler Değişecek?

Instagram takipçi kazanmak ve bu takipçilerin dikkatini çekecek paylaşımlar yapmak temelinde kurulmuş bir sitedir. Bu amaç doğrultusunda her gün milyonlarca paylaşım yapılmakta ve bu sayede pek çok kişi takipçi sayısını arttırmaktadır. Bunun için yalnızca kullanıcıların çabası da yetmemekte ve yeni güncellemeler ile uygulamanın da belli başlı özelliklere sahip olması gerekmektedir. bu kapsamda sık sık güncellemeler gelmek ile beraber yapılan son yeniliklerden bazıları şunlardır:

Instagram’a Yeni Filtreler Eklendi

Instagram’ı diğer uygulamalardan farklı ve çok daha eğlenceli kılan özelliklerden biri de sahip olduğu filtrelerdir. Üstelik bu filtreler sabit olmamakta ve sürekli yenileri eklenmektedir. Son güncellemeyle eklenen filtre ise bir hayli farklı ve dikkat çekicidir. Bu filtre ile ağzınızı açtığınız zaman yüzünüzdeki organlar birer birer dökülmekte ve daha sonra sırası ile tekrar yerine gelmektedir. Bu filtreye ulaşmak için ise aşağıdaki basamakları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  1. Anasayfaya giriş yapın,
  2. Sol üst köşede yer alan kamera simgesine tıklayın,
  3. Açılacak olan ekran üzerinden aşağıda yer alan efektler sekmesini seçin (yüzün üzerinde yıldızlar ve pırıltılar şeklinde bir simge),
  4. Bu sekmeye tıklayınca en güncel olan filtreyi zaten ilk sırada göreceksiniz. İlk filtreye tıklayarak kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Bazı Sorunlar Giderildi

Bahsi geçen bu uygulama ile yalnızca yeni filtreler eklenmedi. Kimi cihazlarda yaşanmakta olan Instagram’ın donması ya da hikaye kısmının çalışmaması gibi problemler de giderildi ve kullanıcılara daha kolay bir kullanım sağlandı.

 

Leave a Reply