Instagramda Takip Edilmesi Gereken Sayfalar

instagram-16Popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, sadece kişilerin kendi fotoğraflarını paylaştıkları bir platform olmaktan çoktan çıkmış durumda. Artık, insanlar kendilerini bir kenara bırakıp hobileri üzerinden Instagram sayfalarını donatmakta. Farklı yemekler denemeyi seven insanlar, gittikleri her mekândan fotoğraflar paylaşıp mekânlar hakkında yorum bırakmakta. Hatta bazıları fiyatını da yazarak sizi oraya giderseniz gelebilecek olan hesapla ilgili uyarabiliyor. Bazı insanlar internette gördükleri güzel doğa fotoğraflarını paylaşırken bazı insanlar da gezdikleri yerlerden fotoğraf paylaşıyorlar. Sadece yemek, gezmek değil. Kitap okumayı sevenler de Instagram’da kitaplar hakkında bilgi verip yorum yapıyorlar, yeni çıkan kitapları paylaşıyorlar. Instagram bir çeşit resimli gazeteye dönüşmüş durumda. Biz de sizin için Instagram’da takip edebileceğiniz sayfalar araştırdık.
Hayatın sıkıcılığından bıkanlar için @1ncicaps ‘i öneriyoruz. İş yerinde, okulda canınız her sıkıldığında bu sayfanın paylaşımlarıyla keyfinizin yerine geleceğini düşünüyoruz.
Siz de müzik dinlerken şarkıya eşlik eden, şarkı sözlerinde anlam arayanlardansanız @anlamlisarkilar tam size göre. Şarkılardaki en duygu yüklü sözleri seçip paylaşan bu hesaba bakarken yanınızda mendil bulundurmanızı da tavsiye ederiz.
Ülkemizde olup bitenleri Instagram’dan da öğrenebilmek için @sondakika. Haber hesabını takip etmeniz yeterli.
Bilgi yarışması sevenler için Instagram’da @bilgiyarismasi adlı bir hesap var. Dünyada ilk ve tek olan bu hesap ödüllü soruların yer aldığı bir sayfa. Bu sayfa ile hem eğlenirken öğrenebilir hem de birbirinden güzel hediyeler kazanabilirsiniz.
Instagram’da vakit geçirirken İngilizce öğrenmek de mümkün. @İngilizce gram adlı sayfada, paylaşılan resimlerin üzerinde resmin ne olduğu Türkçe olarak yazıyor. Üstünde de kelimenin İngilizce hali yazıyor.
Karikatür çizmeye, okumaya bayılıyorsanız @KarikaturTV isimli sayfayı takip etmenizi öneririz. Bu sayfadaki karikatürleri örnek alarak kendi karikatürlerinizi oluşturabilir ya da sadece okuyarak eğlenebilirsiniz.
Sıkı bir moda takipçisiyseniz @ModaYorum’u takip listenize mutlaka eklemelisiniz. Yaptığı paylaşımlarla sizi kendine hayran bırakacak olan sayfayı takip edin, modadan uzak kalmayın.
Siz de bardağın diğer ucundaki sevgilinizi görebilmek için çayı açık içenlerden, şiir sevenlerden biriyseniz @siirsokaktaaa tam sizlik. Yaptığı paylaşımlarla size sizi anlatacak bir sayfa.
Eşsiz güzellikteki doğa manzaralarını paylaşan @discover. World ile de güzel zaman geçirebilirsiniz.
Yemek için yaşayanlara da fotoğrafını gördükleri resimlerin mekânlarını öğrenip yemeye gidebilsinler diye @yemekte neredeyiz hesabını öneriyoruz.

 

Leave a Reply