Instagram’da Nasıl İlgi Çekebilirim?

Günümüzde özellikle gençler arasında büyük çoğunluğunun vazgeçemeyeceği bir sosyal medya var ki bunun instagram olduğunu eminim hepiniz tahmin etmiştir. Popülerliği her geçen gün artmaya devam eden bu dev sosyal medya, başlarda sadece fotoğraf atıldığı için tercih edilmemiş olsa da günümüzde inanılmaz bir yükselişte. Eee iş fotoğraf paylaşmaya gelince ilgi çekmeden olmaz değil mi? Bu fotoğrafları yoksa insanlarla neden sergileyelim, ilgi çekme amacımız olmasa fotoğraflarımızı paylaşma gereksinimi duymayız.

instagram ilgi çekmek istiyorum

Instagram’da İlgi Çekmek Bize Ne Kazandırır?

Evet, tahmin ediyorum birçoğunuz bu soruyu kendisine biraz önce sordu veya sormadıysa da görünce aklına takıldı ve “harbiden ha” gibi bir tepki vermiş olma ihtimaliniz yüksek. Bu durum manevi veya maddi olarak size geri dönüşler sağlayabilir. Manevi açıdan yaklaşırsak, fotoğraflarınızı ve videolarınızı ne kadar çok insan görür ve beğenirse bu sizi istemsizce tatmin olmaya ve mutluluğa itecektir.

Instagram Takipçilerinin İlgisini Çekmeyi Nasıl Başarırım?

Muhtemelen sizlerle paylaşacağımız öneriler arasında en önemlisi bu olacaktır. Gerçekten ilgi çekici paylaşımlar yapın. Yapısı gereği fotoğraflar üzerinden işleyen bir sosyal medya olduğundan dolayı gerçekten görsel olarak insanlara hitap edebiliyor olmalı. Onların ilgisini çekmeyi başardığınız anda her şey kendiliğinden gelişmeye başlayacaktır. Sağdan soldan bulabileceğiniz fotoğraflar ile bunu başarabilmeniz mümkün. Fakat daha önce karşılarına çıkan bir görsel çoğu kişinin dikkatini ikinci kez çekmeyi başaramaz. Bu yüzden daha orijinal kendi paylaşımlarınızı oluşturmaya özen gösterin.

İnsanların günlük yaşantılarında kendileriyle bağdaştırabilecekleri görselleri seçmeye çaba gösterin. Bu insanların en büyük zaafı olabilir. Çünkü bir insanın fotoğrafta gördüğünü bilinçaltı milisaniyeler içerisinde kendi yaşantısıyla bağdaştırırsa tebrikler yeni bir takipçi kazandınız.

Farklı olun, evet işin özü tamamen bunda yatıyor. Belki gerçek dünyada her gününüz monoton bir yaşama sahip olabilir. Bunu sosyal medya hesabınıza yansıtmayın, insanlar her gün aynı veya benzer paylaşımlar görmekten sıkılır. Sizlere verebileceğimiz ikinci tavsiye kesinlikle “Paylaşımlarınızda tekrara yer yok, farklı ol!” olacaktır.

Son olarak sabırlı olmak çok önemli. Şöhret bir anda gelip kapınızı çalması milyonda bir olasılıktır. Her şey adım adım olacak merdivenleri yavaş yavaş çıkacak ve zirveye oturacaksınız merak etmeyin. Acele ediyorsanız, takipçi satın alarak kolayca ilgi çekmeniz de mümkün.

Leave a Reply