Instagram’da Nasıl Fenomen Olunur?

instagram-17

Sosyal medyada video ve fotoğraf paylaşım uygulamasını bizlere sunan Instagram, kalitesiyle ve kullanıcı sayısıyla kesinlikle diğer sosyal ağrını derisinde bırakmayı başardı. Instagram platform fenomeni, bizlere sunduğu alternatif filtreleri sayesinde video ve fotolarımıza amatör bir görünüş kazandırmasıyla sevdiklerimizle paylaşma imkânı sağlıyor. Instagram kullanıcıları, hesaplarını kullandıkları andan itibaren Instagram’da bir an önce fenomen olmak isterler. Bu durum bazen çok kolay bazen oldukça zor olabiliyor. Ancak doğru adım ve paylaşımlarla bunu kolaylaştırmak mümkün. Paylaşımlarınızda, diğer sosyal ağlarda olduğu gibi Instagram’da da başka üyeleri takip edebilir, beğendiklerinizi dile getirebilir ve deneyimlerinizi paylaşarak yani bu platformda kendi grubunuzu oluşturarak ve böylece Instagram’dan daha da zevk alarak takipçi sayınızı artırıp fenomen olabilirsiniz.

Instagram’da her çektiğiniz fotoyu çekip paylaşarak dikkat çekebilirsiniz. Ayrıca da Instagram’da fenomen olmak için ilginç fotolar, küçük ama anlamlı hikâyeler anlatan yazıları ve tamamen sizlere ait olan fotolar çekip paylaşmanızı öneririz. Çektiğiniz fotoların paylaşma zamanı da oldukça önemlidir. Kesinlikle paylaşacağınız fotoları biriktirip o şekilde yüklemeyin. Belli aralıklarla foto yada video paylaşırsanız sizler için daha garantili bir yol olacaktır. Şayet sizlerde fotolarınızın çok beğenilmesini istiyorsanız en çok beğenilen fotolardan ilham alabilir ve ona göre foto paylaşımlarınızı yapabilirsiniz. Bu arada izlere tavsiyem kendi fotonuzun verim günü de taklit etmelisiniz. Böylelikle daha ilgi çekebilirsiniz.

Instagram kullanıcıları, Instagram’ın fenomeni olabilmek için paylaşacağınız fotolarınızı Hashtag uygulamasıyla daha farklı göstererek dikkat çekmesini başarabilirsiniz. Bu sayede birden çok kişi fotonuzu hem bulabilir hem de beğeniyle birlikte takipçi sayınızda çoğalacaktır. Ayrıca da karşılıklı olarak beğendiğiniz kişileri takip ederek takipçi sayınızı da arttırabilirsiniz. Kesinlikle net ve açık olun. Aktif kullanıcıları takip etmeye çalışın ve onların ilgisini çekecek beğenilerde ve yorumlarda bulunun. Ancak sizlere önerim bu işi çok abartıya kaçacak şekilde değil de yavaş yavaş yapmaya ve dikkatleri üstünüze çekmeye çalışın. Zira çok fazla abartırsanız takip edilmek yerini istenmeyen kişi konumuna girebilirsiniz.

Leave a Reply