Neden Instagram’da Hikaye Paylaşamıyorum? | 3 Adımda Çözüldü

Instagram’da hikaye paylaşamıyorum probleminin sebebi, genellikle instagram güncellemeleri ya da internet kaynaklı olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu tip durumlarda genellikle hikâye paylaşımı engellenmiştir. Genel olarak kaliteli web bağlantısı bulunduğunda ise halen hata varsa bu durum Instagram güncellemelerinden dolayı olmaktadır. Genellikle bu güncelleme problemlerine de rastlanmaktadır.

Instagramda hikaye paylaşamıyorum

Instagram’da Hikaye Paylaşamıyorum Nasıl Çözerim?

Instagram hikâye paylaşamama problemi yukarıda da dediğimiz gibi farklı sebeplerden dolayı olabilmektedir. Bu yüzden de birkaç çözümü bulunmaktadır. Bu çözümler arasından size en uygun geleni seçmek yeterli olacaktır. Bu çözümler sırasıyla şu şekildedir;

Çözüm 1: Tarih ve saat arasında bulunan uyuşmazlığı düzeltin

Tarihin ve saatin düzeltilmesi ve Instagram ile telefon saatinizin uyumlu olması oldukça önemlidir. Eğer bir uyuşmazlık bulunuyorsa yapılması gereken telefonunuzun ayarlar bölümünden otomatik olarak saati seçmektir. Ya da manuel olarak saat düzenlenebilmektedir.

Bu sorun genellikle Instagram algoritmasının saat ve tarih uyuşmazlığında hesabın güvenilir olmamasından dolayı oluşmaktadır. Instagram bu profili şüpheli olarak algılamaktadır. O yüzden de sorun çıkması kuvvetle muhtemeldir.

Çözüm 2: Eski sürümü kullanıyor olmak

Genellikle bu tip durumlarda uygulamanın son versiyonunu kullanmak gerekmektedir. Uygulamanın silinip yeniden yüklenmesi ya da güncel versiyonunun eklenmesi gerekmektedir. Eğer güncel bir sürüm yüzünden hata veriliyorsa sorun yönetim kaynaklı olmaktadır. Instagram hikâye paylaşamama problemini aşmak için bir süre beklemek yeterli olacaktır.

Çözüm 3: Uygulamanın silip yeniden yüklemek

Klasik çözümlerden biridir fakat kesinlikle işe yaramaktadır. Uygulamayı silip yeniden yüklemek etkili bir çözüm yolu olacaktır. Bu durum genellikle güncelleme sorunlarından kaynaklı olduğu için güncel versiyonu yeniden yüklediğinizde uygulama hata vermeyecektir.

Instagram Hikâyemde Neden Video Paylaşamıyorum?

Instagram hikâye video paylaşılmıyor sorunu yukarıda da belirtildiği gibi güncel versiyonu kullanmama, bağlantı problemleri ya da tarih- saat uyuşmazlığı olarak bilinmektedir. Bunlara dikkat etmek gerekmektedir. Çözümlerden birisini seçip uygulamak sorunun kalmasında yeterli olacaktır.

Instagram’da Hikâye Engeli Nasıl Kalkar?

Instagramda hikâye engelini kaldırmak için;

  • Instagram’ın “Ayarlar” paneline giriş yapın.
  • Karşınıza çıkan menüden “Engellemeyi Kaldır” seçeneğini seçin
  • Son olarak bu sekmeyi kaldırdıktan sonra “Engellemeyi kaldır” seçeneğini aktif etmek adına evet demeniz gerekmektedir.

Leave a Reply