Instagram’da Fenomen Olma Yolları

Instagram son zamanların en popüler sosyal paylaşım uygulamasıdır. Peki Instagram’da fenomen olma yolları nelerdir. Birçok kişi günlük yaşadıklarını veya anılarını buradan paylaşmakta olup, sürekli bir bilgi akışı sağlanmaktadır. Paylaşılan fotoğraflar ve videolar takipçiler tarafından beğenilmekte ve yorumlanmaktadır. Paylaşımlarınız ne kadar çok beğeni ve yorum alırsa takipçilerinizde aynı şekilde artacaktır. Bu da sizin popülaritenizi arttıracaktır. Bilinen anlamıyla bir Instagram fenomeni haline geleceksiniz. Elbette bu kolay bir süreç değil.

instagramda nasıl fenomen olunur

Binlerce kişi arasından sıyrılmak ve kendi kişisel markanızı yaratmak düşündüğünüzden bile zor olabilir. Popüler olmak için şekilden şekle girenlerden tutun da müstehcen fotoğraflarını paylaşanlara kadar birçok saçma ve utandırıcı denemeler de yapılmaktadır. Biz size normal şekilde nasıl fenomen olabileceğinizi anlatacağız. Bu süreç yavaş olsa da bıkmadan usanmadan denemeye devam etmelisiniz. Unutmayın ki fenomen kişiler birçok reklam da alarak bu durumdan kazanç sağlamaktadırlar.

Instagram’da Nasıl Fenomen Olurum?

1.)Günlük Kaliteli Paylaşımlar Yapın

Günlük paylaşımlar yapmanızdan kastımız düzenli olarak paylaşım yapmanızdır. Elinizden geldiğince her gün birkaç paylaşım yapın. Bu durumu abartmamanızı da öneririz. Çok fazla paylaşım yapmak da ters tepki gösterebilir. Önemli olan düzenli ve kaliteli paylaşımlar yapmaktır. Paylaşımlarınızın içeriği oldukça önemlidir. İlgi çekici ve kaliteli paylaşımlar sizi bir adım öne çıkaracaktır. Paylaşım yaparken bir konu üzerine yoğunlaşmanızda önemlidir. Uzman olduğunuz bir konu hakkında paylaşım yapmanız ilgiyi üzerinize çekmenizi sağlayacak ve bu konuyla ilgilenenlerin ilk durak noktası haline geleceksiniz.

2.)Ünlü Hesaplarla İlgilenin

Ünlülerin hesaplarını takip edin ve bazı paylaşımların altına ironi içeren yorumlarda bulunun. Burada önemli olan insanları güldürebilecek ve sizinde zekanızı ortaya çıkaracak yorumlar yapmaktır. Yaptığınız yorumlarda son derece dikkatli olun, beğenilmeyen yorumlar size takipçi kaybettirebilir. Yaptığınız yorum beğenildi ve takipçilerin dikkatini çekmeyi başardınız. Takipçiler ilk iş olarak profilinizi ziyaret edecektir. Karşılarına kaliteli ve özgün içerikler çıkarsa sizi takip ederler. Unutmayın ilk iş kaliteli bir profile sahip olmak.

3.)Takipçilerinizle Bağlantı Kurun

Düzenli olarak Instagram’a girin ve paylaşımda bulunun. Daha önce de belirttiğimiz gibi ne kadar kaliteli içerik paylaşırsanız o kadar geri dönüş alırsınız. Paylaşımlarınızın altına yorum yazanlara isimlere ile hitap ederek cevap verin. Bu takipçilerinizin hoşuna gidecektir.

4)Kendiniz Olun

Instagram’da rol yapmaya çalışmayın. Kendiniz olun. İnsanlar yapmacık tavırlardan hoşlanmazlar ve bunu hemen anlayabilirler. Siz ne kadar samimi olursanız takipçilerinizde sizi o kadar çok sevecektir.

Sizlere 4 başlık altında Instagram fenomeni olmanın yollarını anlattık. Umarım işinize yarar ve istekleriniz gerçekleşir. Instagram hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek ve yeni özelliklerden haberdar olmak için sitemizi sık sık ziyaret etmeyi unutmayınız.

Leave a Reply