Instagram’da Arşiv Özelliği

Instagram her geçen gün kullanıcı sayısını daha da arttırarak milyonlarca kişiye hitap etmektedir. bahsi geçen bu başarının arkasında ise sürekli kendini yenilemesi ve güncellemesi gelmektedir. Bu sayede sunduğu olanaklar ile Instagram kullanıcılarına çok büyük kolaylıklar sunmaktadır.

Ancak kimi zaman söz konusu olan bu güncel uygulamaları takip etmek ya  da onları kullanmayı öğrenmek çok da kolay olmamakta  ve bu durum kullanıcıların kafasında soru işaretleri oluşturmaktadır. Bu soru işaretlerinden biri de Instagram arşiv uygulaması hakkındadır. Pek çok kişi kimi zaman “Instagram’da gönderilen nasıl arşivlenir?” diye merak etmekte iken pek çoğu da hali hazırda arşivlediği gönderilere nasıl ulaşacağını bilememekte ve “ Instagram’da arşivlenenler nerede?” sorusuna cevap aramaktadır.

instagram arşiv

Instagram’da Gönderi Arşivleme

Adı geçen bu sosyal medya platforrmunda dolaşırken kimi zaman Instagram takipçilerimizin beğeneceği ya da daha sonra başka platformlarda kullanabileceğimiz paylaşımlara rastlamakta ve bu paylaşımları kaydetmek, başka bir deyiş ile arşivlemek istemekteyiz. İşte bu aşamada yapmamız gerekenler aşağıda belirtildiği gibi olmaktadır;

  1. Kaydetmek ya da arşivlemek istediğimiz gönderiyi açmalıyız.
  2. Daha sonra bu gönderinin sağ alt kısmında yer alan simgeye tıklamalıyız. Bu simge yorum, beğeni ya da dm simgelerinden ayrı ve tek olarak durduğu için kolaylıkla görebilirsiniz.
  3. Bu simgeye tıklayarak arşivleme işlemini tamamlamış olmaktasınız.

Ancak genel olarak bakıldığı zaman arşivleme yapmaktan ziyade hali hazırda arşivlenmiş olan gönderileri bulmak konusunda çok daha fazla sorun yaşanmaktadır. Bu sebepten dolayı arşivlenen gönderileri nerede bulabileceğimizi anlatmak çok daha faydalı olacaktır.

  1. İlk olarak Instagram’a giriş yapmalıyız. Daha sonra anasayfa üzerinden sağ alt köşede yer alan simgeye tıklayarak kendi profilimiz girmeliyiz.
  2. Kendi profilimizi açtıktan sonra Instagram biyografimizin altında ve sağ köşede gönderi kaydetmek için tıkladığımız sembolün aynısını göreceksiniz.
  3. Bahsi geçen bu simgeye tıklayarak şimdiye kadar kaydettiğiniz ya da arşivlediğiniz tüm gönderilere, kaydetme tarihi sırası ile ulaşmanız mümkündür.

Bu gönderileri dilerseniz indirebilir, beğenebilir yorum yapabilir ya da yeniden yükleyerek kendi profilinizde de paylaşarak takipçilerinizin beğenisine sunabilirsiniz.

Takipçi satın almanın tek adresi olarak sizlere tüm platformlarda takipçi hizmeti sunmaktayız. Güvenilir, hızlı ve faturalı şekilde dilerseniz online ödeme, havale ya da mobil ödemeyle takipçi satın alabilirsiniz.

Leave a Reply