Instagram Uygulamadan Atıyor Neden? 5 Çözüm Yolu

Instagram uygulamadan atıyor; genellikle telefonların güncelleme problemlerinden ya da yazılımsal hatalardın merkezde olmasından dolayı da kaynaklanabilmektedir. Böyle durumlarda çözüme başvurmak gerekir. Bu problemin çözümü mümkündür fakat bunu Instagram yardım merkezi ile düzeltmemek gerekmektedir. Dilerseniz şimdi bu problemin çözümüne birlikte odaklanalım.

Instagram Atıyor Ne Yapmalıyım?

Instagram uygulamadan giremiyorum ya da girdiğimde atıyor gibi bir problemin en büyük sıkıntılarından biri telefonun durduk yere kapanması, uygulamanın hata vermesi, telefon ön belleği ile ilgili problemler gibi nedenlerden dolayı uygulamada sıkıntı yaşanabilmektedir. Bu durumu çözmek için;

Çözüm 1: Cihazınızda güncel Instagram uygulamasını kullanmak gerekmektedir.

Kesinlikle cihazınızda uygulamanın son sürümünün bulunması gerekmektedir. Çünkü güncel olmayan uygulamalar bu tip sorunlara neden olmaktadır. Kesinlikle ilk olarak uygulamanın en güncel versiyonunun kullanılması gerekmektedir.

Çözüm 2: Ön bellek temizlemesi yapmak gerekmektedir.

İlk olarak güncel versiyonu kullanıyorsanız telefonunuzun ayarlar bölümünden kesinlikle Instagram uygulamasının ön belleğini temizlemek gerekmektedir. Instagram uygulamasına giremiyorum sorununun çözümünde oldukça etkilidir.

Çözüm 3: Hesaptan çıkış yapıp yeniden girmek.

Hesabınıza giriş çıkış yapmak sorunun çözümünde etkili olacaktır. Bunu denemekte fayda bulunmaktadır.

Çözüm 4: Uygulamayı silip yeniden yükleyin.

Uygulamanın silinip yeniden yüklenmesi klasik bir cevap olacaktır ama kesinlikle işe yarayan en büyük çözümlerden biridir. Genellikle sıkıntının giderilmesinde oldukça etkili bir yöntemdir. Denemekte fayda olmaktadır.

Çözüm 5: Yetkili servise gitmek.

Yukarıda bulunan çözümler denendiğinde hala sıkıntı düzelmiyor ve artarak devam ediyorsa kesinlikle yetkili servise gitmek gerekmektedir. Telefon ile ilgili yaşanan bir takım problemler bu durumu tetiklemiş olabilir. Bu yüzden servise götürülmelidir.

Instagram Neden Güncellenmiyor?

Instagram’a giremiyorum 2021 itibari ile yukarıda bulunan çözümler geçerli olmaktadır. Fakat güncelleme problemleri de oldukça sıkıntılı bir duruma gelmiştir. Bu durum Instagram tarafından da kaynaklanabilmektedir. Son zamanlarda oldukça fazla yeni sürüm ve güncellenme site için sıkıntı yaşanmaktadır. Bunun sonucunda da telefonlar güncelleme problemi yaşamaktadır.

Güncellemenin genellikle gelmemesinin nedeni güncelleme özelliğinin uygulama üzerinde bulunmamasıdır ya da telefonunun hafıza sorunu yaşamasından kaynaklı da olmaktadır. Bu durum telefon Bu durumun da çözümü bulunmaktadır.

Çözüm 1: Önbellek silme.

Ön belleğin dolmuş olması ciddi sorunlara ve hız düşüklüğüne neden olmaktadır.  Yaşanan problem ön belleğin temizlenmesi ile geçmektedir. Burada yazılanlar Instagram uygulamadan giremiyorum problemini aşmak için de kullanılmaktadır.

  • İlk olarak telefonun “Ayarlar” bölümüne gelin.
  • Şimdi “Uygulamalar” paneline girin.
  • Şimdi burada Instagram uygulamasını bulun. Ayar panelini açın.
  • Burada “Ön bellek temizleme” sekmesine daha sonra da “Verileri Temizle” bölümüne girin.
  • Bunları yaptıktan sonra çıkış yapın. Ön bellek temizlenmiş olacaktır.

Çözüm 2: Android sürümü kontrolü.

Bazı durumlarda Android sürümünüz eski olduğundan yeni güncellemeleri karşılamayabilir. Bu durumda sürümünüzü güncellemeniz gerekmektedir.  Çünkü bazı Instagram sürümleri Android ya da İOS sürümleri ile ilgilidir. Bu durum Instagram’a giriş hatasında da gerçekleşmektedir. İşletim sisteminizi ve android sürümünüzü kontrol etmelisiniz.

Çözüm 3: Store üzerinden güncelleme ya da kaldırma yapmak.

Pley Store ya da App Store’da gerekli güncellemeleri yapmak ya da burada uygulamayı yeniden yükleyip sonra da silmek çözüm için oldukça etkilidir. Bu işlemleri yaptığınız andan itibaren daha etkili bir Instagram deneyimine sahip olma olasılığınız oldukça yüksektir. Denemekte fayda bulunmaktadır. Klasik bir yöntemdir ama etkilidir.

Leave a Reply