Instagram Toplu Takipçi Silme | 4 Adımda Takip Edilenleri Silme

Instagram toplu takipçi silme işlemi ile birlikte tek tek uğraşmadan basit bir şekilde bütün takipçileri silebileceksiniz. 6 basit adımdan oluşan rehberimizi doğru bir şekilde uygulayın ve zamandan tasarruf edin. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim;

Instagram toplu takipçi silme

Instagram  Toplu Takipçi Silme Nasıl Yapılır?

 • Adım 1: Instagram toplu takipçi silmek, için ilk adım uygun bir program yüklemektir. Instagram ’ın takipçileri çoklu bir şekilde silme alternatifi bulunmamaktadır. Bu nedenle Instagram üzerinden bu işlem yapılamamaktadır.
 • Adım 2: Bilgisayara cep telefonu simülatörü programı yükleyin. Söz konusu işlem için kullanılan uygulamaların çoğu telefonlarda çalışacak şekilde programlanmıştır. Bu nedenle bu uygulamaları bilgisayarda kullanabilmek için böyle bir programa ihtiyaç duyulmaktadır. Toplu bir şekilde takipçi silme işi telefondan da yapılabilmektedir ancak bilgisayar daha hızlı ve güvenli olacaktır. Cep telefonu simülatörü programı olarak genellikle “BlueStacks Multi-Instance Manager” kullanılmaktadır.
 • Adım 3: Bilgisayara yüklediğiniz cep telefonu simülatörü programını açtıktan sonra, programın içinden “Google Play” i bulup açın.
 • Adım 4: Instagram toplu takipçi silme pc için seçtiğiniz programı Google Play üzerinden aratın ve “yükle” seçeneğine tıklayın.
 • Adım 5: Yükleme tamamlandıktan sonra uygulamayı açarak Instagram kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapın.
 • Adım 6: Seçtiğiniz uygulamanın yönlendirmelerine göre hareket edin. Birkaç dakika gibi kısa bir süre içerisinde yapmak istediğiniz işlemi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Instagram  Toplu Takipçi Silme Uygulaması

Instagram  toplu takipçi silme uygulaması, Instagram  hesabından çoklu bir şekilde takipçi çıkartmak için kullanılan uygulamalardır. Instagram ’ın takipçi çıkartma seçenekleri arasında toplu olarak çıkartma alternatifi bulunmadığından dolayı, bu işlemi gerçekleştirebilmek için uygulamalara ihtiyaç duyulmaktadır. Uygulama yüklendikten sonra ise neredeyse bütün uygulamalarda bulunan “toplu takipçi sil” butonu ile işlem kolayca gerçekleştirilebilmektedir.

Bu uygulamalar arasından biri seçip yüklenmeden önce uygulamanın güvenilirliğinden emin olunması gerekmektedir. Aksi takdirde bilgilerinizi çalmak gibi size zarar verebilecek durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için sık kullanılan uygulamalardan biri seçilebilmektedir. Peki, bu uygulamalar hangileridir? Söz konusu işlem için programlanmış çeşitli uygulamalar arasından ücretsiz olanlar ve en sık kullanılan şunlardır:

 • Cleaner for Instagram  Unfollow, Block and Delete: Instagram  takipçilerinin tamamını silmeye yarayan bir toplu takipçi silme uygulaması. Bununla birlikte yalnızca takipçilerinizi değil, takip ettiğiniz kişileri de topluca silebilmektedir.
 • Instant Cleaner- for Instagram : Bu uygulama ile çoklu takipçi çıkartmanın yanında otomatik beğeniler ve yorumlar da silinebilmektedir.
 • Clean it Up – Mass Unfollow & Unlike & Repost: Tek tık ile kolay bir şekilde tüm takipçileri silebilmektedir. Bununla birlikte eski beğenmeleri ve paylaşımları da silebilmektedir.
 • Cleaner for IG iOS: Otomatik takipçi silme programlarından biridir ve aktif olup olmayan takipçilerin bulunmasına yaramaktadır. Ayrıca belirlenen kişilerin takipçi listesinden kendinizi çıkartmak için de kullanabilirsiniz.

Instagram  Takipçi Silme Kodu Var Mı?

Instagram takipçi silme kodu yoktur. Yalnızca bu iş için özel olarak kodlanmış programlar ve uygulamalar bulunmaktadır. Instagram ’dan bütün takipçileri çıkartmak için güvenilir bir yol aranıyorsa, bu uygulamalar kullanılmaktadır. Bununla birlikte pek fazla tercih edilmesi de Instagram  hesabını tamamen kapatmak da bir seçenektir.

Instagram  Toplu Takip Edilen Silme Nasıl Yapılır?

 • Adım 1: Instagram  toplu takip edilen silme uygulamalarını bilgisayara indirebilmek için cep telefonu simülatörü programı yükleyin. “BlueStacks Multi-Instance Manager” bunun için sık kullanılan bir programdır.
 • Adım 2: Yüklediğiniz programdan “Google Play” i açın ve takip ettiklerinizi toplu çıkartmak için tasarlanmış uygulamalardan birini indirin.
 • Adım 3: Yüklediğiniz uygulama üzerinden Instagram kullanıcı adınız ve şifrenizi girerek hesaba giriş yapın.
 • Adım 4: Uygulama üzerinden izlenmesi gereken adımlar belirtilecektir. Bu adımları takip ederek çoklu bir şekilde takip ettiğiniz kişileri silin.

Leave a Reply