Instagram Takip Etme Limiti Kaç? Takip Engeli Nasıl Kalkar?

Instagram takip etme limiti, 7500 olarak bilinmektedir. Ayni bir gün içerisinde 7500 kişiden fazla kullanıcıya takip etme isteği gönderilmemektedir. Fakat bu durum düşünüldüğü gibi algılanmamalıdır. Yine de 7500 büyük bir sayı olarak bilinmektedir. Bazı durumlarda üst üste gönderilen 100 den fazla istek bile takip engeli yemenize neden olabilmektedir. Bu yüzden dikkatli olmak gerekmektedir.

Seri takip yapılmak istendiğinde ise belirli periyotlarla takip işlemini gerçekleştirmek gerekmektedir. Aksi takdirde engel yemek içten bile değildir. Bu konularda Instagram’ın şakası olmadığını ve anında engel vereceği de unutulmamalıdır.

Instagram’da Aynı Anda Kaç Kişi Takip Edilir?

Instagram takip etme sınırı bir günlük 7500 kişi olarak söylemiştik. Fakat bu sayı bile oldukça zordur ve arka arkaya takip yapmaya kesinlikle izin verilmemektedir. Burada saat başı takip yapmanız gerekiyorsa saatlik 160 kişiden fazlasını eklemek büyük sıkıntı yaratacaktır. Bu yüzden de art arda takip yaparken bile dikkat etmek gerekmektedir.

En sağlıklı takip 20-30 kişi ile yapılıp daha sonra 10-15 dakika bekleyerek yapılmalıdır. Bu şekilde istediğiniz ölçülerde engel almadan takip yapmak mümkündür. Aynı zamanda Instagram botlarının sizi takibinden de kaçmanızı sağlamaktadır.

Instagram Takip Etme Engeli Nasıl Kalkar?

Instagram takip etme engeli kaldırma için bir zaman geçmesi gerekmektedir. Ekstra yapılabilecek herhangi bir hamle sürenin uzamasına neden olmaktadır. Bu yüzden yapılması gereken en mantıklı hamle takip engelinin kalkmasını beklemektir. 24 saat ile 48 saat arasında değişen bir zaman dilimini oluşturmaktadır.

Bu zaman dilimi hesabınız üzerinde inceleme yapmak ve sorunları çözmek adına ayrılmıştır. Fakat sürekli olarak engel yemek zamanın uzamasına neden olabilmektedir. Daha da ilerleyen dönemde hesabın kapanmasına kadar gidebilmektedir. Bu yüzden dikkatli olmak ilk koşul olmalıdır. Aksi taktirde istenmeyen sonuçlar doğurabilmektedir.

Instagram Takip Etme Engeli Ne Kadar Sürer?

Instagram takip etme engel kalkma süresi 24 saat ile 48 saat arasında değişen bir süreye sahiptir. Fakat yukarıda da belirtildiği gibi sürenin uzaması ya da kısalması sizin hesabınız üzerinde yaptığınız hareketlerdir. Bu hareketler sürekli olumsuz olarak algılanırsa daha fazla (72 saate kadar) bile çıkabilmektedir.

Engelin kalkması adına bu süre zarfında kesinlikle hesap üzerinden ekstra işlem yapmamak gerekmektedir. Bu işlemler sürenin uzamasına neden olabilmektedir. Sürenin uzamaması adına hesap engel aldıktan sonra çıkıp bir gün boyunca girmemek yeterli olacaktır.

Instagram’da Takip Edemiyorum Neden?

Instagram takip yapamıyorum sıkıntısının temel nedeni takip engeli yemenizden kaynaklanmaktadır. Bu engel sizin takip işlemlerini yapmanızın önünde büyük bir engeldir. Sıkıntının üstesinden gelmek için yapılması gereken yukarıda da belirtildiği gibi en az 1 günlük süre boyunca hesap içerisinde herhangi bir işlem yapmamaktır.

Bu engeller sık oluyorsa süre uzayabilir. Bu yüzden kesinlikle bir takip programı kullanmanızı ya da saat içerisinde belirli periyotlarla takip yapmanızı öneren birçok kullanıcı bulunmaktadır. her şeyin fazlasında olduğu gibi takip etmenin fazlası da oldukça büyük sıkıntılar yaratmaktadır.

Instagram’da Takip Etme Engeli Yememek İçin Neler Yapılmalı?

Instagram takip engeli yememek için bir saatlik süre içerisinde 160 kişiden fazla takip yapmamak gerekmektedir. Ayrıca 10 dakikada ya da 15 dakikada bir ara vermek takibi bırakmak gerekmektedir. Aksi şekilde davrandığınızda engel yemekten kurtulmanız mümkün gözükmemektedir. Ayrıca “kesin Çözüm” başlığı altında herhangi bir işlem yapmak da hesabınıza zarar verecektir. Bu tip konularda yapılması gerekenler sayısal olarak da bellidir dışına çıkılmamalıdır.

Leave a Reply