Instagram Over Uygulaması

Son yılların en çok beğenilen ve en yoğun kullanılan fotoğraf paylaşma ağı Instagram, artık hepimizin telefonlarında yer alıyor. Kimileri attığı her adımı fotoğraflayıp Instagram ile paylaşmayı adeta bir görev haline getirirken kimileri de fotoğraf paylaşmaktan çok paylaşılan fotoğrafları incelemek için Instagram uygulamasını telefonuna indiriyor. Ancak ne olursa olsun hepimizin her gün bu uygulamada saatlerce vakit harcadığı ve bundan büyük zevk aldığı bilinen bir gerçek. Hemen hemen her Instagram kullanıcısı fotoğraflarını çektikleri ilk haliyle değil, çeşitli biçimlerde fotoğraflarla oynayarak paylaşmayı tercih ediyor. Böylece daha büyüleyici ve kusursuz fotoğraflar hem daha çok yorum hem de daha çok beğeni alıyor.
Instagram, herhangi bir ek uygulama indirme zorunluluğu olmaksızın her fotoğrafın üzerinde belli derecede renk ayarı oynamasına elveriyor. Fazla canlı ve patlamış renkler matlaştırılabilirken; soğuk ve ilgi çekiciliği az olan renkler de doğal hallerine göre daha parlak hale getirilebiliyor. Böylece özellikle yakın çekim yüz fotoğraflarında birçok kusuru rahatlıkla kapatmak ya da bir manzara fotoğrafını daha da büyüleyici göstermek mümkün oluyor. Ancak sürekli aynı oynama ayarlarından sıkılan Instagram kullanıcıları yeni arayışlar içine giriyor. Fotoğrafları düzenlemek için her ne kadar farklı uygulamalar bulmak mümkün olsa da Instagram’la senkronize bir biçimde kullanılabilecek uygulamalar, pratiklik açısından daha çok seviliyor. Bu nedenle Instagram her geçen gün yeni bir sürpriz uygulamayla karşımıza çıkıyor.

Instagram’daki en sevilen uygulamalardan bir tanesi de Over. Bu uygulama, fotoğrafların üzerine farklı yazı biçimleriyle istediğinizi yazmanızı sağlıyor. Instagram kullanıcılarının en sevdiği konulardan birinin de üzerinde kısa yazılarla çeşitli anlatımlar yapılmış fotoğraflar olduğu düşünüldüğünde Instagram Over uygulamasının neden bu kadar çok sevildiğini anlamak mümkün. Bu uygulamayla, yazılar resimle öyle uyumlu hale getirilebiliyor ki sanki fotoğrafını çektiğiniz yerde o yazı varmış hissi uyandırabiliyor. Sadece yazı değil, Over uygulamasının sunduğu logolarla da resimlerinizi hareketlendirmeniz oldukça kolay. Instagram Over uygulaması çok küçük bir fiyatla indirilebileceği gibi ücretsiz versiyonunu da bulmak mümkün. Ancak ücretsiz versiyonda, ücretli versiyonda bulunan bazı yazı tipi ve logolar bulunmuyor. Yine de en az ücretli versiyon kadar işe yarar ve eğlenceli olduğunu söylemek mümkün.

Leave a Reply