Instagram İşlem Engellendi Hatası Nedir? 6 Adımda Çözümü

Instagram işlem engellendi hatası, Instagram’ın spam sistemi ile ilgilidir. Bu durum, Instagram tarafından karşınıza gelen ya da sizin paylaşım yaptığınız herhangi bir gönderinin düzenlenmesi, değişmesi ya da yenilenmesi adına yapılmaktadır. Bu engel, aynı zamanda hesabınızı ilerleyen dönemde tehlikeye atmamanız adına oldukça önemlidir. Uyarılara dikkat etmek gerekmektedir. ,

 • Özellikle Instagram algoritmasının dışına çıkmak isteyenler ya da kötü amaçlı gönderilerin fark edilmesinden de kaynaklı olabilmektedir. Bunun dışında;
 • Paylaşımlarınız otomatik bir program ile yapılıyorsa,
 • Birden fazla kullanıcıya takip gönderdiyseniz ve istekleriniz ret aldıysa,
 • Gün içerisinde ard arda fazlaca post paylaşımının yapılması,
 • Hastag kullanımında düzene ve üst sınıra uyulmaması,
 • Beğeni ve yorumun bir günde gereğinden fazla yapılması… Gibi arttırılabilecek birçok nedenden dolayı Intragram bu hatayı vermektedir. Bu konulara dikkat etmek gerekmektedir.

Instagram İşlem Engellendi Hatası Nasıl Çözülür?

Instagram işlem engellendi çözümü aslında oldukça kolaydır özellikle bu hata verildiyse en net ve en kolay çözümü 2 saat beklemekten ibarettir. Bu anladığınız üzere sabır ve bekleme isteyen bir durumdur. Bu durum dışında yapılması gerekenler,

 • Adım 1: İlk olarak yapılması gerekenlerden biri sosyal medya hesabınızı Instagram adresinize bağlamak olmalıdır. Bu sayede algoritma sizi gerçek bir kullanıcı olarak tanıyacaktır.
 • Adım 2: Kısa bir süre, bu yukarıda belirttiğimiz gibi saat kadar da olabilir paylaşım, gönderi ve diğer hesaplara yorum yapımı durdurulmalıdır.
 • Adım 3: Hesaba erişim bu tip durumlarda mümkünse tek cihaz üzerinden sağlanmalıdır. Çok admin varsa onlardan çıkması rica edilmelidir. Bu şekilde daha kısa sürede sorun çözülebilir.
 • Adım 4: Takipçi kasma uğruna onlarca kişiye birden istek göndermeyin. Yavaş yavaş ve zamanla yapın. Bu durum oldukça önemlidir dikkat edin.
 • Adım 5: Sürekli bir değişiklik yapmayın (isim ya da kullanıcı adı olarak). Sabit bir isminiz olsun.
 • Adım 6: Telefonunuz ve e postanızı sabit tutun ve ikide bir değiştirmeyin.

Bu şekilde yapılacak eylemler Instagram işlem engellendi sorununun ortadan kalkmasında size yardımcı olacaktır. Oldukça etkin ve kullanıcı odaklı çözümlerdir. Kesinlikle burada yazılanların dışına çıkmayın. Yoksa hata alır ve beklemek zorunda kalırsınız.

Instagram İşlem Engellendi Ne Zaman Kalkar?

Bu hatayı ne kadar sık aldığınıza göre değişiklik göstermektedir. Bazı durumlarda 2 saat kadar olabiliyorken bazen 2 güne kadar çıkabilir. Bu tamamen sizin yaptıklarınızdan kaynaklıdır. Beklemek ve Instagram üzerinde işlem yaparken sabırlı olmak gerekmektedir.

Birden her istediğinizi yapmaya kalkarsanız sonu durdurma hatası olacaktır. İki güne kadar çıkan süre genellikle üst üst hata almanızın sonucu olarak karşınıza çıkacaktır. Bu tip durumlar üst üst gelirse bir nevi ceza almış olursunuz ve uzun bir süre beklemek gerekecektir.

Instagram Kısıtlaması Kalkar Mı? Ne Zaman Kalkar?

Instagram kısıtlaması kalkar ama bir süre geçmesi gerekmektedir. Bu süre yukarıda belirtilmiştir. 2 saat ile 2 gün arasında bazen daha uzun bile olabilmektedir. Bu sürenin uzunluğu tamamen sizin eylemlerinize bağlıdır. Dikkatli olmakta fayda vardır.

Instagram Erişim Engeli Nasıl Anlaşılır?

Instagram erişim engeli beklemekle aşılır. Bu bekleme süreleri yukarıda belirtilmiştir. Fakat önemi olan erişim engeli almamaktır. Çünkü engel aldığınız zamandan itibaren gözler hesabınız üzerinde olacaktır. Bu noktada dikkatli olmak ve gün içerisinde yapılan eylemlerde aşırıya kaçmamak gerekmektedir.

Instagram Neden Beğeniyi Engeller?

Çünkü sürekli beğeni yapmak kullanıcılar arasında algoritmaya aykırı bir davranış olarak görülmektedir. Instagram da kendisine aykırı yapılan eylemleri engelleyerek bir nevi adaleti sağlamak istemektedir. Bu yüzden uygulama içerisinde kesinlikle aşırıya kaçılmamalıdır.

Leave a Reply