6 Adımda Instagram Hikayeye Link Ekleme | Görselli Anlatım

Instagram hikayeye link ekleme ile birlikte hikayenizden bir bağlantıya yönlendirme yapabileceksiniz. Bir ürün veya yazı görselini hikayenize ekleyip göndermek istediğiniz siteye link verebilirsiniz. Bunu yapabilmeniz için 10.000 takipçiyi geçmiş olmanız gerekiyor. Eğer, on bin takipçiyi geçemediyseniz maalesef ki Instagram hikâyeye link koyma işlemini gerçekleştiremiyorsunuz.

Instagram Hikayeye Link Ekleme Nasıl Yapılır?

  • Adım 1: Instagram hikayesine bağlantı vermek için ilk olarak ‘’Hikaye ekleme’’ butonuna basınız. Bu buton, ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan ‘’+’’ işaretidir.
  • Adım 2: Butona tıkladıktan sonra hikâye seçme ekranı gelecektir. Eğer, hazır bir görsel paylaşacaksanız sağ alt tarafta yer alan küçük kutucuğa tıklayınız ve yayınlayacağınız görseli seçiniz.
  • Adım 3: Yayınlamayı planladığınız görseli seçtikten sonra sol üst tarafta ataç işaretine benzeyen aşağıdaki görselde de gösterilen bağlantı verme sekmesine tıklayınız.
  • Adım 4: Karşınıza çıkan ‘’Yukarı kaydır bağlantısı’’ sayfasında ‘’İnternet bağlantısı’’  seçeneğine tıklayınız.
  • Adım 5: Tıkladıktan sonra karşınıza bir boş alan çıkacaktır. Orada yazan ‘’Bağlantı gir’’ alanına bağlantı vermek istediğiniz linki yapıştırınız.
  • Adım 6: Bağlantıyı yapıştırdıktan sonra sağ üst tarafta yer alan tik işaretine tıklayarak bu işlemi onaylayınız. Böylelikle Instagram hikâyeye link ekleme işlemi başarılı bir şekilde tamamlanacaktır.

Instagram ‘’Swipe Up’’ Yani Yukarı Kaydır Kullanımı

Bağlantıyı verdikten sonra o yayında bağlantı olduğunuzu gösteren giftler eklemeniz, geri dönüşüm açısından oldukça önemlidir. Bunun için de yukarı kaydır butonlarını bağlantınızın olduğu hikayeye ekleyebilirsiniz. Peki, Hikayeye gift nasıl eklenir?

  • Adım 1: Hikayeyi yayınlamadan önce bağlantı seçeneğini 2 yanında yer alan ‘’Gülen emoji’’ şeklindeki seçeneğe tıklayınız.
  • Adım 2: Karşınıza çıkan panelde ‘’Gift’’ seçeneğini seçiniz.
  • Adım 3: Bu panelde ise üst tarafa eklemek istediğiniz gifti seçiniz. Arama bölümüne ‘’Swipe up’’ yazarak yukarı kaydırma giftlerini ekleyebilirsiniz.

Instagram’da Youtube Videolarımı Nasıl Paylaşırım?

Bunu yapmak için ilk olarak Youtube videonuzun kapak fotoğrafını, Instagram hikaye bölümüne ekleyin. Daha sonra videonuzun linkini vererek insanları yönlendirin. Böylelikle videonuzu Instagram’a yüklemeden yönlendirmiş olacaksınız.

Instagram’da Link Paylaşmak İçin Kaç Takipçi Olmalı?

Instagram’da hikaye paylaşabilmek için en az 10.000 takipçinizin olması gerekir. Bu sınırın altında olan hesaplara bağlantı sekmesi açılmaz ve adımlardan faydalanamaz.

Instagram’daki ‘’Swipe Up’’ Nedir?

Instagram’daki swipe up, yukarı kaydır anlamına gelmektedir. Paylaşılan hkayelerde ‘’Swipe up’’ giftini görüyorsanız bunun anlamı yukarıya kaydır ve bağlantıya git demektir. Türkçesi ‘’Yukarıya kaydır’’ olarak bilinmektedir.

Link Verenler Ne Kadar Kazanıyor?

Bu sorunun net bir cevabı yoktur. Takipçi sayınıza ve reklamını yaptığınız ürüne göre değişiklik gösterebilmektedir.

Trendyol Link Nasıl Oluşturulur ve Paylaşılır?

Trendyol linkini oluşturmak için ilk olarak Trendyol’da ‘’Koleksiyon’’ bölümü oluşturmanız gerekmektedir. Daha sonraki süreçte ise o koleksiyona ürünler eklemeniz gerekir. Trendyol bölümünde bütün işlemleri tamamladıktan sonra koleksiyonunuzun linkini Instagram’da paylaşabilirsiniz. Instagram hikayeye link ekleme konusunu 6 basit adımda anlattık.

Instagram Takipçi 10K Olunca Ne Oluyor?

Instagram’da 10k takipçi olunca link ekleme özelliği açılmış oluyor. Böylelikle yukarıda anlattığımız bütün adımları yapabiliyorsunuz.

Instagram Linki Koyma Butonu Yok Neden?

Instagram’da link verebilmek için en az 10k takipçiye sahip olmanız gerekmektedir. Eğer, takipçi sayınız düşükse ne yazıkki buton sizde görünmeyecektir.

10.000 Takipçi Var Ama Instagram Link Ekle Botunu Yok Neden?

Yeterli takipçi sayısına ulaştıysanız ve buton yoksa biraz beklemeniz gerekecek. Bazı durumlarda anında gelmiyor. 1 – 7 gün arasında buton hesabınıza tanımlanacaktır.

Leave a Reply