Instagram Hesabı Çalma

Teknolojinin ve de buna bağlı olarak internetin hayatımızın odak noktası haline gelmesi sosyal medya platformlarının da önemini arttırmıştır. Bu sebepten dolayı da söz konusu platformların sayısı her geçen gün daha da artmakta ancak bunlar arasında şüphe yok ki en çok tercih edileni Instagram olmaktadır. Instagram takipçileri aracılığı ile mümkün olan en büyük sayfaya ulaşmak ve hemen hemen her kullanıcının asıl amacı olsa da bu başarıya en kısa yoldan ulaşmak isteyen kişiler Instagram hesabı çalma yöntemini tercih etmektedir.

instagram hesabı çalma

Instagram Hesabı Nasıl Çalınır?

Kullanıcı sayısı fazla olan sayfalar hem son derece popüler olmakta hem de maddi açıdan oldukça fazla kazanç elde etmektedir. Bu durum da kötü niyetli insanların dikkatini çekmekte bu sayfaları çalmak ya da başka bir deyiş ile hacklemek istemektedirler.

Bu işlem çok kolay olmasa da ne yazık ki programlar aracılığı ile başarıya ulaşan kişilerin sayısı da son derece fazladır. Üstelik sayfaları çalmak için yalnızca yüksek sayıda Instagram takipçisi olanları tercih etmemekte, bunlarla beraber kişisel verilerine ulaşmak istedikleri kişilerin ya da sayfaların da hesaplarını çalmaktadırlar. Bu yöntem ile fotoğrafları alınarak başka yerlerde kullanılan, özel yazışmaları ya da mesajları ifşa edilen kişilerin varlığından da söz etmek mümkün olmaktadır.

Instagram hesabı çalmak Türkiye Cumhuriyeti anayasasına göre suçtur ve zaten etik bir davranışta değildir. Sitemizde bu konu hakkında bilgi paylaşımı tabii ki yapmayacağız.

Sizin de başınıza böyle bir şey gelir ve Instagram hesabınız çalınır ise yapacağınız şeyler çok da kolay olmamakta ve genel olarak bu problemler yalnızca yargı yolu ile çözülmektedir. Bu sebepten dolayı anlatılan mağduriyete düşmemek için dikkat etmeniz gereken belli başlı hususlar mevcut olup aşağıda belirtildiği gibidir.

  1. Kullanmakta olduğunuz Instagram hesabının şifresini mümkün olduğunca zor seçmelisiniz. Bunun için rakamlar, semboller ya da büyük, küçük harfler kullanabilirsiniz.
  2. Instagram üzerinden güvenilir olamayan linklere tıklamamalısınız. Çünkü bu sitede hesabınızı çalmak, çökertmek ya da virüs bulaştırmak için paylaşılan bazı linkler bulunmaktadır.
  3. İnternet kafe ya da alışveriş merkezleri gibi ortak ağlardan giriş yapar iken dikkat etmeli şüphe duyduğunuz durumlarda hemen şifrenizi çok daha zor bir şifre ile değiştirmelisiniz.

Leave a Reply