Instagram Hakkında Her şey

instagram-27

Sosyal ağları kullanmayanımız neydeyse yok gibidir. Hele de akıllı telefonumuz  varsa birçok uygulamayı kullanıyoruz. Sosyal ağları çok sevdik ve hayatımızın bir  parçası haline getirdik. Yatmadan sosyal ağ hesaplarına bakar olduk. Çok  kullandığımız sosyal ağlardan biri de instagram. İnsragramın 500 milyona yakın  kullanıcısı mevcut. İnstagramda fotoğraf paylaşımı üzerine hazırlanmış bir  uygulama. İnstagramda neler yapabiliriz biraz bunlardan bahsedelim.

İnstagramda bol bol fotoğraf paylaşımı yapabilirsiniz. Fotoğraf paylaşırken yüklediğiniz fotoğrafı fotoğraf düzenleyiciyle çok farklı şekle getirebilirsiniz. Birçok farklı fotoğraf düzenleyici seçeneği vardır. Fotoğraf ekledikten sonra altına hashtag yapabilirsiniz. Bu hashtag fotoğrafla alakalı olmalı. Genel kelimeler olursa fotoğrafınız daha çok kişi tarafından görülecektir. Bu ayrıntıyı unutmayın. Fotoğraflarınızı ekledikten sonra lokasyon yapabilirsiniz. O fotoğrafın nerede çekildiğine dair yer bildirimi yapabilirsiniz. Bu da fotoğrafınız için olumlu sonuçlar oluşturacaktır. O lokasyona tıklandığında sizin fotoğraf da orada görüntülenecektir. Bu da fotoğrafınızın daha çok görülmesi demek.
Fotoğrafları beğenebilirsiniz. Tanımadığınız kişilerin fotoğraflarına bakmak için ve yeni arkadaşlar eklemek için keşfet kısmında gezinebilirsiniz. Keşfet kısmında takip etmediğiniz kişilerin fotoğrafları karışık olan yer alır. Beğendiğiniz fotoğrafa tıklayabilir yorum yapabilirsiniz. O kişiyi takip edebilirsiniz. Takip etmek için kişinin profilini açıp ordaki takip et butonuna basmanız yeterli olacaktır. Fotoğrafınızın altına gelen yorumlara yorum yapabilirsiniz. Engellemek istediğiniz kişinin profiline girip sağda bulunan 3 noktaya tıklamalısınız. Tıkladığınızda çıkan kullanıcı engelleyi seçmelisiniz. Bu kişi artık sizi rahatsız etmeyecektir.

Leave a Reply