Instagram Fotoğraf ve Videolar Nasıl Kaydedilir

Instagram kullanıcılar tarafından bu sıralar en revaçta özelliklerden birisi sanırım “Fotoğraf ve Video Kaydetme” diyebileceğim bir özellik. İster ana sayfanızda karşılaştığınız takip ettiğiniz kişi veya sayfalar tarafından paylaşılan içerikler isterseniz keşfet kısmında karşınıza çıkan bir paylaşımı fark etmeksizin kaydetmek ve bunları daha sonra tekrar görmek istediğinizde rahatça erişmek ister miydiniz? Bunu yapmak için artık ekran görüntüsü alma derdine son veren bu özellik sayesinde artık işiniz çok kolay.

instagram fotoğraf kaydetme nasıl yapılır

Nedir Bu Instagram Fotoğraf Kaydetme Özelliği?

Kullanıcıların instagram üzerinde karşılarına çıkan herhangi bir paylaşımı rahatlıkla kaydedebilmeleri için geliştirilmiş bir özelliktir. Bir buton yardımıyla yapabileceğiniz saniyeler süren işlem sonucunda, takipçilerinizin görmediği veya paylaşımı yapan kişinin haberi olmadan bunu rahatlıkla yapabilirsiniz.

instagramda fotoğraf nasıl kaydedilir

Instagram’da Fotoğraf Nasıl Kaydedilir?

Oldukça basit, tek yapmanız gereken kaydetmek istediğiniz paylaşımın hemen alt kısmında bulunan bölüme dikkat etmeniz. Burada ne işe yaradığını muhtemelen bilmeniz bir buton yer alıyor. Kalp (beğenme), hemen yanında yorum yapabileceğiniz bir buton onunda yanında ise arkadaşlarınıza paylaşımı iletebileceğiniz gönderme butonu. Oda ne, sağda bir buton daha var işte bu buton yer imi ekleme butonu olarak tanımlanabilir.

Bunun sayesinde fotoğraflarınızı profilinizde gizli bir ve size özel bir bölüme aktarabilirsiniz. Ayrıca paylaşım sahibine bunu yaptığınıza dair herhangi bir bildirim veya görüntüleme imkânı tanınmıyor merak etmeyin. Kaydettiğiniz paylaşımı tekrar görmek istediğinizde hemen profilinize geçiş yapabilirsiniz. Daha sonra üst bölümde fotoğrafları yan yana 3’lü veya sırayla aşağı doğru kaydırmalı sıralama şansı sağlayan özellikler var hatırlıyorsundur, tam olarak o sıranın en sağında yine yer imi butonunu göreceksiniz. Basmanız halinde daha önce kaydettiğiniz paylaşımlar, kronolojik bir sıra halinde listelenecek.

instagram video kaydetme

Sadece Fotoğraf Mı Kaydedebiliyorum?

Tabi ki hayır, istediğiniz tüm paylaşımları kaydedebilirsiniz. Karşınıza çıkan bir video tekrar izlemek isteyebilirsiniz veya bir arkadaşınıza izletmek için bir kenarda dursun diyebilirsiniz. Yapımı konusunda herhangi bir farklılık yok fotoğrafla aynı şekilde yapılmakta.

Sayfa Sahiplerine Ne Gibi Katkı Sağlar?

Evet, büyük bir kitleye hitap ediyorsanız çoktan birçok takipçiniz paylaşımlarınızı kaydetmeye başlamıştır. Bunlar daha sonra gün yüzüne çıkacak belkide onları arkadaşlarına özelden göndermeyi düşünecekler. Bu sayede doğal bir ücretsiz reklam akışı sağlayabilir ve takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Eğer takipçi sayınız fazla değilse, yeni takipçiler gözünde bir eksi olacağı için takipçi satın almayı düşünebilirsiniz.

Leave a Reply