Instagram Durduruldu Hatası Ne Demek? 7 Adımda Çözüm Rehberi

Instagram durduruldu hatası, telefon önbelleği sıkıntısından ya da eksik güncellemeli uygulama kullanımından kaynaklı bir hatadır. Bu hata genellikle güncel sürüm kullanmayan kişilerde oluşmaktadır. Aynı zamanda Instagram önbelleği fazla olan ve önbellek temizlemesi yapmayan insanların telefonlarında da olmaktadır.

Bu durum sadece Instagram değil, diğer uygulamalar için de geçerlidir. Belli periyotlarla düzenli bir şekilde güncelleme yapmak ve önbellek temizlemesi yapmak cihaz kullanımının üst düzey performans göstermesi için önemlidir. Dilerseniz şimdi gelin ve birlikte çözüm önerilerine göz atalım ve problemin çözümüne odaklanalım.

Instagram Durduruldu Hatası Neden Olur?

Instagram durduruldu hatasının nedeni, çok yüksek olasılıkla yaşanan önbellek sorunudur. Fakat yeni eklenen güncellemelerin de etkileri oldukça büyütür. Burada dikkat etmek gerekmektedir. Ya da cihazınızın uygulamaları kaldırmıyor olma ihtimali oldukça yüksektir. Bu gibi problemlere dikkat etmek gerekmektedir.

Örnek verecek olursak, sizin telefonunuzun 10 gücünde bir uygulamayı çalıştırabiliyor olsun. Uzun bir süre Instagram kullandığınızda da 10 gücünde olan telefon potansiyeli yeterli olacaktır. Fakat yeni gelen güncelleme ile birlikte Instagram’ın çalışma gücü 15’e çıktığında telefonunuz hali hazırda 10 güçlü bir cihaz olacaktır. Bu durumda cihazınızda da bu tip hatalar oluşacaktır.

Instagram Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür?

Instagram durduruldu hatası çözümü için önbellek temizlemesi yapmak gerekmektedir. Bunun yanında ikinci çözüm olarak en klasik çözümlerden biri kesinlikle uygulamayı silip yeniden yüklemektir. Şimdi çözümlerimizi inceleyecek olursak;

Çözüm 1: Önbelleği temizleyin.

  • Adım 1: İlk olarak cihazınızı açın ve cihazınızda bulunan “Ayarlar” paneline gelin.
  • Adım 2: Daha sonra burada aşağı doğru inin ve “Uygulamalar” bölümünü bulun.
  • Adım 3: “Uygulamalar” sekmesine tıklayın.
  • Adım 4: Burada karşınıza ya uygulamalar gelecektir ya da “Uygulamaları Yönet” diye bir seçenek gelecektir. Bu değişiklik gösterebilir. Uygun olan bölüme girin.
  • Adım 5: Instagram durdurma hatası çözümü buradan sonra gerçekleşecek. Burada “Instagram” uygulamasını bulun.
  • Adım 6: Şimdi içine tıklayın ve aşağıda bulunan “Önbelleği Temizle” bölümüne tıklayın.
  • Adım 7: Bu şekilde rahatlıkla önbelleği temizlemiş olur ve durdurma hatasını almazsınız.

Çözüm 2: Uygulamayı güncelleyin ya da silin.

  • Adım 1: Telefonunuzda Play Store ya da App Store bölümlerine gelin.
  • Adım 2: Arama bölümüne “Instagram” yazın.
  • Adım 3: Gelen ekranda uygulamanın güncellemesi bulunuyorsa “Güncelle” sekmesine tıklayın. Eğer yoksa silin ve yeniden yükleyin.

Instagram Durduruldu Hatası Neden Kaynaklanıyor?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Instagram durdurma hatası ana kaynağı kesinlikle cihazınızla Instagram uygulaması sürümünün uyumlu olmamasıdır. Bu da önbellek hatası ya da güncelleme hatası olarak karşımıza çıkmaktadır. Genellikle telefonunuz yeni sistemle donatılmışsa problem olmayacaktır.

Fakat eski model cihazlarda bu tip sıkıntılar yaşanmaktadır. Sürekli olarak güncellemelerin kontrol edilmesi ve önbelleğin temizlenmesi gerekmektedir. Bu şekilde hem gereksiz depolama bölümlerinde yer açılacak hem de cihazınız durdurma hatasını vermeyecektir.

Instagram Durmaya Devam Ediyor Ne Demek?

Instagram durmaya devam ediyor demesi Instagram uygulamasının o uygulamanın kapatılmaya çalışıldığını bildirmektedir. Uygulama içerisinde desteklenmeyen bir sorun ortaya çıkmış ve problemin çözümü için kapatılması gerektiğini göstermektedir. Burada çok endişelenmemek gerekmektedir. Oldukça sık oluşabilen bir durumdur.

Bu tip durumlarda ilk olarak uygulamanın kapatılması çok mantıklı olacaktır. 30 saniye bekledikten sonra uygulamayı yeniden açın sorun çözülmüş olacaktır. Eğer karşınıza çık çıkmaya başlarsa yukarıda anlatıldığı gibi önbellek temizlemesi yapmak ya da uygulamayı yeniden yüklemek yeterli olacaktır.

Leave a Reply