Instagram Bilinmeyen Ağ Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?

Instagram bilinmeyen ağ hatası internetin yavaş olduğu ya da devletin müdahale ettiği durumlarda uygulamanın sunucularının erişime sıfırlanması sonucunda ortaya çıkar. Bu hata ekrana geldiğinde birkaç dakika uygulamaya erişim kesilir ve tekrar yüklenmesi için sayfaya tekrar giriş yapmanız gerekir.

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Nasıl Çözülür?

  • Yöntem 1: Cihazı Yeniden Çalıştırın
  • Yöntem 2: Uygulamayı Kaldırın ve Tekrar Yükleyin
  • Yöntem 3: İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin.
  • Yöntem 4: Cihazınızdaki Saat ve tarihin Güncelliğini Kontrol Edin.

Yöntem 1: Cihazı Yeniden Çalıştırın

Bazen hata cihazdan kaynaklandığı için telefonu kapatıp tekrar açmanız işe yarayabilir. Basit bir çözüm gibi görünse de genelde birçok sorunu çözebilir. Diğer yöntemleri denemeden bu basit yöntemi deneyerek başlayabilirsiniz.

Yöntem 2: Uygulamayı Kaldırın ve Tekrar Yükleyin

Instagram bilinmeyen bir ağ hatası çözümü için uygulamayı silip tekrar cihaza yüklemeyi deneyin. Bazen uygulama yüklüyken bilmeden ayar yapabilir ve nasıl düzeleceğini bulamayabilirsiniz. Bu tür sorunları kökten halletmek için Instagram’ı silip tekrar yüklemeniz işe yarayabilir.

Yöntem 3: İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Ağ hatası oluştu sorunun temel nedeni internet ile alakalı olduğu için Wi-Fi ağının düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Sorunun internetten geldiğini anlamak için veri bağlantı yerini değiştirmeniz gerekir.

Wi-Fi ağını kullanıyorsanız, bağlantıdan çıkın ve mobil veriye bağlanın ya da başka bir internet verisine bağlanın. Kendi internetinizden ya da başka birinin internetinden bağlanıyorsanız Wi-Fi verisine bağlanmayı deneyin. Bu işlemi gerçekleştirirken uygulamaya giriş yapıp sorunun hala gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol edin.

Yöntem 4: Cihazınızdaki Saat ve Tarihin Güncelliğini Kontrol Edin

Instagram bilinmeyen bir ağ hatası nedenlerinden biri de tarih ve saat ayarlarının güncel olmamasından kaynaklanır. Saat ve tarih ayarlarında yanlışlık olduğunda güvenlik ihlali nedeni ile bu hatayla karşılaşma ihtimaliniz bulunur. Telefonun ‘’Ayarlar’’ bölümüne ardından ‘’Ek Ayarlar’’ kısmına giriş yapın. Ekranda yer alan ‘’Tarih ve Saat’’ seçeneğine giriş yapıp doğru ayarlamaları yapmanız gerekir.

Cihazı kapatıp tekrar açın ve uygulamaya giriş yapın. Hatanın hala devam edip etmediğini kontrol edin. Büyük ihtimal ayarlar bölümünde ortaya çıkan güncellik sorunu nedeni ile hata alıyor olabilirsiniz.

Leave a Reply