Instagram Alışveriş Özelliği Nedir? 6 Adımda Nasıl Açılır?

Instagram alışveriş özelliği, en basit tanımı ile e-ticaret ile uğraşan web sitelerinin site içinde satışa sundukları ürünleri Instagram üzerinden de satmasını sağlayan bir özellik olarak da bilinmektedir. Keşfete giriş yapan bir kullanıcının Alışveriş sekmesi üzerinden beğendiği ürünleri bulmasına ve satın almasına olanak sağlamaktadır.

Instagram’ın yeni kurulan bu alışveriş özelliği, kullanıcıların aradıkları ürünlere bir fiyat karşılaştırması yaparak erişmesini sağlamaktadır. Beğenilen ve kullanıma hazır ürünler çok kısa bir süre zarfında satış imkânını sunmaktadır. Adeta yeni bir pazaryeri olan bu Instagram uygulamasının ticarete yeni bir boyut kazandırdığı ve kullanışlı olduğu bilinmektedir.

Instagram alışveriş özelliği

Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır?

Instagram alışveriş özelliği açma için önemli olan gerekli şartları yerine getirmektir. Bu şartlar yerine getirildikten sonra da Facebook üzerinden bir ürün kataloğu oluşturup Instagram adresinize bağlamanız gerekmektedir. Ürün kataloğu oluşturmanın da basit yolları bulunmaktadır. Endişe etmeye gerek yoktur.  Alışveriş özelliğini kullanabilmek için;

 • Adım 1: İlk olarak herhangi bir web tarayıcına giriş yapın.
 • Adım 2: Şimdi Facebook hesabınıza giriş yapın.
 • Adım 3: Burada “Business Manager” işletme hesabını oluşturun.
 • Adım 4: Karşınıza gelen bölümde “Katalog Yöneticisi” üzerinden bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Hesabı oluşturun.
 • Adım 5: Oluşan kataloğa ürünlerinizi ekleyin. Instashop özelliği için burası çok önemlidir. Bütün verileri aktif bir şekilde kullanın ve giriş yapın.
 • Adım 6: Bu şekilde katalog oluşmuş olacaktır. Eğer farklı bir yöntem denemek istiyorsanız ilk 5 adımı gerçekleştirdikten sonra  “Mağazayı Gör” butonuna tıklayın ve alışveriş özelliğini tıklayın.

Bu sayede hesabınızın katalog oluşturma adımları tamamlanacak ve onaya gönderilecektir. Kataloğunuz oluşturulacaktır ve sorun yoksa onay sürecinden geçerek yayımlanacaktır. O-oldukça kolay bir şekilde ürünlerinizi yayımlayabilirsiniz.

Instagram alışveriş

Instagram Alışveriş Özelliği Açılmıyor Neden?

Instagram alışveriş özelliği açılmıyor, gibi bir problem genellikle onay aşamasında uzun süre kalmasından ya da onay aşamasının kabul edilmemesi şeklinde yaşanmaktadır. Bu tip durumlar genellikle Instagram’ın mağaza isteğinizde sorun görmesinden dolayı kaynaklanmaktadır. Burada önemli olan bilgilerinizi eksiksiz ve hatasız bir şekilde vermektir.

Eğer bilgi verme noktasında ya da gönderdiğiniz verilerde problem varsa onay almak imkânsızdır. Instagram alışveriş özelliği onaylanmadı gibi bir sorun ile karşılaşıldığında da yukarıda bulunana adımları tekrardan düzenleyerek ve daha dikkatli bir şekilde göndererek sorunu düzeltme hakkınız bulunmaktadır.

Instagram Mağazayı Gör Nasıl Yapılır?

Instagram shopping özelliği ile mağazanız zaten hali hazırda sizin profiliniz olacaktır. Profilinize istediğiniz zaman gidebilir ve düzenlemeleri gerçekleştirebilirsiniz. Burada mağazanızı sürekli kullanmayı ve aktif tutmayı ön plana çıkarmak gerekmektedir. Etkin kullanıldığında iyi seviyede kazanç getirmesi kuvvetli bir ihtimaldir.

Instagram’da Ürün Etiketleme Nasıl Yapılır?

Instagram ürün etiketleme için bir takım adımlar bulunmaktadır. Özellikle yukarıda hesap açma bölümü yapıldıktan sonra kolaylıkla ürün etiketlemeleri yapılabilmektedir. Burada önemli olan ilk koşul hesap açılımını sağlamaktır. Daha sonra yapılması gerekenler sırayla;

 • Adım 1: Instagram adresinizi açın. Hesap bilgilerinizi girerek profilinize giriş sağlayın.
 • Adım 2: Profil bölümünüze gidin. Sağ altta bulunan küçük görsele tıklayın.
 • Adım 3: Burada Profilin üst kısmında bulunan “Kullanmaya Başla” seçeneğini açın.
 • Adım 4: Ayarlar simgesi olan çarklı bölüme dokunun.
 • Adım 5: Alışveriş sekmesine gelin Instagram shopping özelliği ile etiketleme yapmanız için çok küçük iki işlem kaldı.
 • Adım 6: Şimdi “Devam” bölümüne dokunun.
 • Adım 7: İşletme profilinize bağlayacağınız yani etiketleme yapacağınız ürün kataloğunu seçin.
 • Adım 8: Bitti sekmesine tıklayın. Böylece etiketleme tamamlanmış olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Instagram İşletme Hesabı Nedir?

Leave a Reply