Haftanın Instagram Uygulaması Instatag

instagram-30

Haftanın uygulaması Instatag İOS ve Android üstünde var olan bir hashtag uygulamasıdır. Yepyeni fotolar ve Türkiye’ nin her yerinde mobil fotolarını bulabilmek için hashtagler Instagram’ın en etkili özelliği olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle hashtagler instagram’da en çok takipçi ve beğeni sağlayan özelliğiyle bilinmesiyle birlikte şayet sizlerinde hiç takipçiniz yoksa sevdiğiniz fotolarınızı hashtag uygulamasıyla doğru bir şekilde uyumu yakalayabilirseniz beğenileriniz çok olacak ve bu da tabiki de hesabınıza takipçi olarak geri döneceği gibi Instagram’da fenomen olabilirsiniz. Buna farklı bir açıdan baktığımız zaman da bu faktörleri özenli bir şekilde yapmamız ve özellikle doğru ve uygun hashtagler kullanmamız gerekir.
Instatag uygulaması ile en çok tercih edilen hashtagleri sizlerde kullanabilir ve otomatik olarak da kopyalayabilirsiniz. Ayrıca da bununla sınırlı kalmayıp belirli konseptlerde yer alan hashtag grupları da yapabilirsiniz. Mesela doğa konseptli fotolarınızı şu şekilde hashtag setinde tasarlayabilirsiniz. #nature, #mothernature, #sky, #fall, #seasons, #instanature. Kısacası doğa veya herhangi bir şeyle ilgili bir foto çektiğiniz zaman doğru kişilere yani doğa ile ilgili arama yapan kişilere ulaşmanız gerekir. Bu şekilde tasarladığınız zaman paylaşacağınız fotolarınız daha çok kişi tarafından beğenilmesine olanak sağlayacaktır. Zira bir deniz kenarında kumsal fotosunu çekip bunu sadece #winter etiketi ile hesabınızda paylaşırsanız sizin fotolarınızı görecek olan kişiler kış kar gibi fotoları da görmek istiyor olabilirler. Ancak sizler sadece bu fotoyu paylaştığınızda yalnızca deniz kenarını göstermiş olacaksınız. Bu da haliyle fotolarınıza gelecek olan beğenilerin azalmasına neden olacaktır. Bundan dolayı da diğer hashtag uygulamalarına oranla bu uygulamanın bu özelliği sayesinde diğer uygulamalardan çok çok daha iyi olduğunu sizlerin gözünün önüne sermiş bulunmaktayız.
Instatag uygulamasında yukarıda sizlere saymış olduğumuz gibi birçok kategori yer almaktadır. Bu da tabiki de bu uygulamayı daha özel bir hale getirmektedir.

Leave a Reply